Sanok: Obchody 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej | Sanok Nasze Miasto

VII Wojewódzki Konkurs „Katyń – Pamiętajmy!”
- literacki i plastyczny

09.03.2021 r.

Liceum Ogólnokształcące im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Klimontowie zaprasza uczniów szkół województwa świętokrzyskiego do udziału w VII edycji konkursu „Katyń – Pamiętajmy!”.

Hasło konkursu: „Płacz łzami całego świata, kiedy już wiesz o Katyniu, łzami, które nie znaczą twarzy, ale wstrząsają wnętrzem człowieka…”  (Piero Onifiani, ,,Wstyd").

Tematyka prac nawiązywać powinna do hasła konkursu. Przesłaniem prac ma być ukazanie patriotyzmu i poświęcenia za wolność Ojczyzny polskich żołnierzy i inteligencji oraz ich tragicznej śmierci w 1940 roku na nieludzkiej ziemi - w Katyniu, Charkowie, Kuropatach, Miednoje, Ostaszkowie, Starobielsku i in.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego.

Uczniowie mogą wziąć udział w następujących kategoriach konkursowych:
a/ konkursie na pracę literacką;
b/ konkursie na pracę plastyczną;
c/ konkursie na kartkę pamiątkową wykonaną metodą grafiki komputerowej.

Termin składania prac: do 30 kwietnia  2021 roku do godziny 15.00.

Sposób przekazania prac:
a/ mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem w tytule maila: „Konkurs Katyń-Pamiętajmy!”;
b/ drogą pocztową na adres: Liceum Ogólnokształcące im. Św. Urszuli Ledóchowskiej, ul. Zysmana 9,27-640 Klimontów, z dopiskiem: „Konkurs Katyń-Pamiętajmy!”

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia uczestnika znajdują się na stronie: https://lo.klimontow.pl/
karta_zgloszenia_na_konkurs
katyń regulamin

Wszelkich informacji i wyjaśnień udziela koordynator konkursu - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizator serdecznie zaprasza do udziału - Jesteśmy przekonani, że tematyka zbrodni katyńskiej jest ważna dla młodzieży i uczniowie chętnie wezmą udział w proponowanym przez nas przedsięwzięciu.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Burmistrz Miasta i Gminy Klimontów, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Klimontowie.

3Na marginesie - z katalogu osiągnięć uczniów ,,Czarnieckiego"...
W ub. roku szkolnym nasi uczniowie, Julia i Dominik, przygotowali na VI edycję ww. konkursu literackie prace nagrodzone 2 i 3 miejscem.

Źródło: KO w Kielcach, zs2wloszczowa.pl [dostep 2020-06-20]
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental