Szkoła Podstawowa w Sosnowicach

05.01.2021 r. 

Henryk Sienkiewicz – listy prywatne z czasów młodości 

Realistyczny Szkic Otwartej Książki | Premium Wektor 

Fundacja WSPAK zachęca do nieodpłatnego korzystania z materiałów audio – prywatnych listów Henryka Sienkiewicza z czasów młodości (z lat 1864-1878), przygotowanych w trakcie projektu „Sienkiewicz na co dzień”.

Projekt był realizowany w ramach programu MKiDN „Kultura cyfrowa 2020”. Zdigitalizowane listy dostępne są na SoundCloud:
https://soundcloud.com/fundacjawspak/sets/z-sienkiewiczem-przy-kawie

Listy te stanowią znakomitą, acz nieszablonową lekcję historii. Ukazują także codzienność pisarza, który, mimo sukcesów literackich i rodzącej się sławy, podobnie jak wielu jemu współczesnych borykał się ze sprawami zwyczajnymi, choć niekiedy bardzo trudnymi.

Listy mogą służyć jako atrakcyjne uzupełnienie oferty dydaktycznej oraz jako materiały wykorzystywane okolicznościowo.

 

 

Żródło: KO w Kielcach
Redakcja: Lidia Jurek