Maier Medi International Short Film Festival ( MMISFF ) 2020, Pune |  Entertainment and Lifestyle | Pune | Onspon

W ramach edukacji filmowej
 zaglądaj na stronę -  https://laboratoriumfilmowe.pl/

27.11.2020 r.

Laboratorium filmowe zapewnia bezpłatny dostęp do filmów krótkometrażowych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży od 6 do 18 roku życia. Wszystkim propozycjom towarzyszą kontekstowe opracowania podjętych przez filmowców treści – przyjaźni, relacji rodzinnych, wyzwań współczesnego świata.

Udostępnione filmy były prezentowane i nagradzane podczas pięciu edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB. Tworzone są przez profesjonalistów z całego świata i dedykowane młodej widowni.

Ponadto znajduje się tam baza danych o festiwalach, konkursach i wydarzeniach filmowych dla dzieci i młodzieży. Poza filmami dla dzieci i młodzieży na platformie dostępne są treści metodyczne dla nauczycieli i rodziców.

UNIKATOWE FILMY
Najlepsze krótkie metraże przygotowane przez profesjonalistów dla młodej widowni zostały wybrane przez selekcjonerów Festiwalu Kinolub.

DOOKOŁA ŚWIATA
Przekraczamy granice. Poznajemy siebie, innych i świat, spotykając się z bohaterami, którzy często wydają się bardzo obcy – a jednocześnie bardzo znajomi.

ZA DARMO
Oglądanie filmów wymaga tylko prostej, szybkiej rejestracji. Wszelkie materiały są ogólnodostępne.

WSZYSTKO JASNE
Konteksty każdego filmu są krótko opisane. Zagadnienia i tematy do dyskusji umożliwiają prowadzenie zajęć i warsztatów z filmami.

JESZCZE WIĘCEJ
Portal zawiera bazę informacji o festiwalach filmowych dla młodych widzów i filmowców, artykuły, źródła wiedzy i materiały metodyczne dla pedagogów.

Źródło: info KO w KIelcach
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental