01

,, (...) W ramach kolejnej transmisji Internetowego Teatru TVP dla Szkół uczestniczyli uczniowie klas: III TI,  IIITE, III TG, III TŻ,  2 II TI  oraz 2 II LO (...)"

30.10.2019 r. w środę o godzinie 9.00 w teatrze Pinokio w Łodzi odbyła się premiera spektaklu w reżyserii Konrada Dworakowskiego „Don Kichot".

W tym wydarzeniu kulturalnym
w ramach kolejnej transmisji Internetowego Teatru TVP dla Szkół uczestniczyli uczniowie klas: 3 TI, 3TG/TE/TŻ, 2TI oraz 2 LO.

Internetowy Teatr TVP dla Szkół to inicjatywa TVP wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkutysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Od 2012 roku comiesięczne przedstawienia teatralne obejrzało już ponad 1,7 mln uczniów. W ten sposób uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć już wcześniej „Antygonę” i „Zemstę”.

02

03

Najdroższa Dulcyneo,

Wybacz! Piszę do Ciebie ten list wiedząc, że odpowiedzieć mi nie możesz. Jednak proszę, nie gniewaj się. Nie mogłem dzisiaj przyjść. Zatrzymało mnie wiele przygód.

My błędni rycerze dużo walczymy a potem morzy nas nasz rycerski sen. Ty także jesteś w tym śnie, tylko oczywiście dużo większa i jeszcze piękniejsza. Kiedy budzimy się rano, lubimy się jeszcze trochę powylegiwać. Pisząc ten list leżę właśnie wygrzewając się na ciepłym piasku la Manchy i nieustająco myślę o Tobie. Całuję Twe delikatne dłonie. Do zobaczenia! Wyruszam niebawem.

Będę u Ciebie jutro. Twój D. K.

IMG 20191030 091100918

IMG 20191030 091044466