Szkola_do_hymnu1280x540

,, - Zbliża się kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
11 listopada to symboliczna data dla Polaków. Z tej okazji proponujemy po raz kolejny włączenie się do akcji wspólnego śpiewania polskiego hymnu
– podkreślił minister Dariusz Piontkowski.
 „Szkoła do hymnu” to akcja, do której zachęcamy wszystkich nauczycieli, uczniów szkół, placówek oświatowych w kraju i za granicą, tak, abyśmy 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewali
„Mazurka Dąbrowskiego”.
Mam nadzieję, że będzie nas wiele milionów, tak jak w ubiegłym roku
- podkreślił minister edukacji.”

08.11.2019 r. - piątek - nasza szkoła uczestniczyła w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła do hymnu”.

W związku z tym na 4 lekcji o godzinie 10:45 uczniowie z nauczycielami ustawili się na korytarzach przed klasami i włączyli się we wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, m.in. zabrzmiały ,,My, Pierwsza Brygada" (,,Legiony"), ,,Rozkwitały pąki białych róż, ,,Piechota" (,,Maszerują strzelcy, maszerują") ,,Przybyli ułani", ,,Rota", ,,Niepodległa, niepokorna".

,,[…]

Niepodległa, niepokorna

zawsze była, będzie, jest.

Uskrzydlona bielą orła,

bije rytmem naszych serc.

Niepodległa, niepokorna

już nie zniknie nigdy z map,

Bo jest nasza, bo jest wolna,

bo na imię Polska, Polska ma.

[…]”

A o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy Hymn Polski - ,,Mazurka Dąbrowskiego",  tak jak młodzież ze wszystkich szkół w Polsce i za granicą, które zgłosiły się do udziału w tej akcji (ponad 14,5 tys. szkół, ponad 3 mln uczniów).

Koordynatorami ,,Szkoła do hymnu" w ZS Nr 2 we Włoszczowie byli: Samorząd Uczniowski wraz ze  swoimi  opiekunami: panią Karoliną Barszcz i panem Marcinem Drążykiem.

Znalezione obrazy dla zapytania: nuty mazurka dąbrowskiego

,,Szkoła do hymnu

Piątek 8 listopada.

,,Szkoła do hymnu