Screenshot 20190211-100944Byli nasi uczniowie z klas trzecich Liceum i Technikum. O udziale w przedstawieniu napisała Wiktoria z III TE…

IMG 20190211 101144

28.01.2019 r. uczniowie klas: III TG/TE III AP/TJ, III OZ/PS oraz III TI udali się do DK we Włoszczowie na spektakl teatralny pt. ,,Ferdydurke" Witolda Gombrowicza w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Dzięki ciekawej inscenizacji uczniowie mogli zapoznać się z książką w sposób wizualny i poznać bliżej losy bohaterów książki.

Po zakończonym spektaklu troje  uczniów: Dorota Włodarczyk, kl. III TG/TE, Paweł Grzesik, kl. III TG/TE oraz Mateusz Rak, kl. III TG/TE mieli okazję poczuć się jak aktorzy i z pomocą występujących artystów oraz publiczności udało im się odegrać kilka z proponowanych scen.

Dodatkowo jeden z artystów grających w teatrze ogłosił konkurs, który widniał na facebookowej stronie Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza. Dzięki tej informacji uczennica szkoły, Wiktoria Bąk, kl. III TG/TE zgłosiła się do udziału i została laureatką konkursu.

Podziękowania za zorganizowanie ciekawej, teatralnej lekcji należą się również koordynatorkom tego przedsięwzięcia, polonistkom - pani Renacie Kaczmarskiej oraz pani Joannie Krawczyk-Bartos.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/20190213abz

Źródło: tekst oraz zdjęcia Wiktoria Bąk, kl. III TG/TE