Znalezione obrazy dla zapytania 100 lecie odzyskania niepodległości List Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty   pana  Kazimierza Mądzika do nauczycieli,   uczniów ws. zawodów sportowo-     obronnych   klas mundurowych  - we   wrześniu  2018 r. ...

Znalezione obrazy dla zapytania 100 lecie odzyskania niepodległości

Szanowni Państwo,

Kuratorium Oświaty w Kielcach wraz z Wojewódzkim Sztabem Wojskowym planują w dniu 5.09.2018 r. na strzelnicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach (al. Na Stadion 39, 26–025 Kielce) oraz terenach przyległych (Stadion Leśny w Kielcach), zorganizowanie wojewódzkich zawodów sportowo-obronnych klas mundurowych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Głównymi celami zawodów będą:

• wyłonienie najlepszej szkoły ponadgimnazjalnej do reprezentowania województwa świętokrzyskiego w IV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych ŻAGAŃ-2018, który odbędzie się w terminie 30.09 – 06.10.2018 r. w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu;
  • uczczenie 100 – rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę,
  • kształtowanie w środowisku młodzieży szkolonej postaw patriotycznych
    i popularyzowanie służby wojskowej;
  • kształtowanie umiejętności i cech niezbędnych do współdziałania w zespole oraz przydatnych w realizacji zadań o charakterze obronnym.
  • integracja młodzieży z klas mundurowych,
  • wymiana doświadczeń.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów znajdują się w regulaminie umieszczonym poniżej. Serdecznie zapraszam do udziału wszystkie szkoły z województwa świętokrzyskiego, prowadzące klasy mundurowe.

Świętokrzyski Kurator Oświaty

Kazimierz Mądzik