01

Polskie góry, jakie cudne! Tak mogą powiedzieć uczniowie tych drugich klas, którzy podczas trzydniowego wyjazdu weszli na Gubałówkę, spacerowali zakopiańskimi Krupówkami, zwiedzili obiekty ,,pod dachem"  z najwyższej półki! Zdobycie  Trzech Koron wielu z nich zapamięta zapewne na bardzo długo... 

 

 

 

 

IMG 20171002 133705 1

 

Uczniowie klasy II Technikum Geodezyjnego/Ekonomicznego
       i klasy II ochrona zdrowia/psychologiczno-społeczna LO w Pieninach;  X 2017 r.

„W góry! w góry, miły bracie!  
 Tam swoboda czeka na cię. 

         Tutaj silniej świat oddycha,
       Tu się szczerzej człek uśmiecha 

/.../

    /,,Pieśń o ziemi naszej",  Wincenty Pol.  

   (1870-1872),  poeta i geograf/

W dniach 02-04.10.2017 r. miała miejsce wycieczka Zakopane - Pieniny. Cel zawodowy  i krajoznawczo-turystyczny. Na pewno i wychowawczy. Słowem  trzydniowy, edukacyjny wyjazd młodzieży ,,Czarnieckiego"...

Opiekunami młodzieży byli: pani Monika Maziarska, nauczyciel przedmiotów geodezyjnych, pani   Agnieszka Łosek-Klimczyk, nauczyciel języka angielskiego i wychowawczyni II oz/ps LO oraz pan Damian Skiba, nauczyciel wychowania fizycznego, trener sportowy.

Na wycieczkę pojechali uczennice i uczniowie kl.  II Technikum Geodezyjnego /Technikum Ekonomicznego oraz kl.  II ochrony zdrowia/psychologiczno-społecznej LO.

Wychowawczyni kl. II TG/TE pani Monika Maziarska jako koordynator wyjazdu przygotowała z opiekunami urozmaicony, atrakcyjny program wycieczki...

 - Pierwszy  dzień:  stolica Tatr, czyli Zakopane;  a tutaj m. in. wspinaczka na Gubałówkę i przechadzki po znanych i lubianych, tłumnie odwiedzanych Krupówkach;

- Drugi  dzień - na bogato: interesujące połączenie nowoczesności i historii, czyli rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim - zwiedzanie świetnie prezentującego się zamku w Niedzicy (z bardzo miłą panią przewodnik) -  zwiedzanie zapory i elektrowni wodnej (z przewodnikiem) -  wizyta w Muzeum Pienińskim w Krościenku (poznanie historii motyla Apollo) - a wieczorem relaks, tzn. zabawa przy ognisku z pieczonymi  kiełbaskami;

- Trzeci dzień: W górach. Dłuższa wędrówka górskim szlakiem! W urokliwych Pieninach  wejście z przewodnikiem na przepiękną, a nawet majestatyczną (to przez ten wyjątkowy wygląd, kształty, kolor!) górę Trzy Korony, najwyższy szczyt tego pasma. 

- Dołączam 2 krótkie filmiki, może uda się je zamieścić na stronie i pokazać jak z naszą młodzieżą udanie spędziliśmy czas - zaznacza pani Monika.

 

Udało się nam.

Udały się Wam!

 

 

 

IMG 20171003 115125

 

 

,,/.../

Hej,  tam wstaje nowy świt 

Jeszcze tak nieporadnie chce ominąć szczyt 

Hej, miły panie, czekaj

Zaraz my też będziemy tam 

Nie będziesz musiał schodzić z góry sam

/.../"  

 

Poprosiliśmy organizatorkę  o podsumowanie wycieczki. Wychowawczyni II TG/TE punktuje więc...

- Po kolei: Pogoda nam się udała;  pierwszy dzień i mamy słońce.  Drugiego dnia trochę padało,  jednak wszystkie obiekty do zwiedzania były ,,pod dachem", więc było OK. W trzecim dniu - znowu słonecznie!

-  Wejście na Gubałówkę sprawiło części z nas sporo trudności. Ostatecznie wszystko udało się! Urazy jakieś? Na szczęście zero. Tylko garstka, kilkoro osób wylądowało...  w błocie podczas wspinaczki na Trzy Korony. Jednak nie odpuścili, nie poddali się i  po szybkim wytarciu się i otrzepaniu,  z uśmiechami wchodzili dalej. I o to chodzi!

- Przepiękne krajobrazy! Kolorowe, jesienne szlaki górskie. Mogliśmy podziwiać piękno naszych gór: Gubałówka - wejście i zejście oraz Trzy Korony (według mnie najlepsza część,  to chyba wejście na tę górę...).

 - Jak zawitają Państwo w te okolice, polecamy noclegi i wyżywienie w Czorsztynie, w pensjonacie Konradówka. Jedzenie w ośrodku było pyszne, a na szlaku uczniowie posilali się kanapkami i ulubionymi słodyczami (energia!). 

- Mam nadzieję, że uczniowie będą wspominać swoją wycieczkę sympatycznie, jako bardzo udaną. Przy ognisku było mnóstwo śpiewu i śmiechu. Humory wszystkim dopisywały, szczególnie wieczorem, gdy wszystkie schody zostały pokonane, wszystkie szczyty osiągnięte!

- Bardzo dobrym pomysłem było skorzystanie z pomocy Pana Przewodnika (lokalny,  chyba z Czorsztyna).

- Zadowoleni? TAK!

,,/.../      

         O, te skarby, te obrazy    

Póki  w sercu jeszcze rano! 
     Bo nie wrócą ci dwa razy,  

A schwytane pozostaną      

  /.../"

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/20171016abz

 

{youtube}b6TG_aXH0Bw{/youtube}

 

{youtube}qosIh8Z2_dM{/youtube} 

 

 

Źródło: info, foto, film pani Monika Maziarska, poezja W. Pola,  fragm. piosenki z górskiego szlaku

Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental