1Zakres tematyczny olimpiady obejmował m.in. wiedzę z zakresu dotyczącego: pojęć związanych z przedsiębiorczością, zarządzania firmą, marketingu, zarządzania ludźmi, tworzenia innowacyjnych rozwiązań, czyli coś ciekawego dla wielu naszych uczennic i uczniów. Zresztą, zobaczcie sami…

 

 

 

 

 

 

2                   http://brainworx.pl/2015/08/na-czym-polega-kreatywnosc-jobsa-i-innych-geniuszy/

- W marcu 2017 r. w naszej szkole odbył się I etap Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach. Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i realizowany w szkołach ponadgimnazjalnych po raz pierwszy.

- Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej gospodarki i biznesu wśród młodych ludzi, zachęcanie do zwiększania wiedzy i praktycznych umiejętności, które będą stanowić inwestycje we własny rozwój - informujemy w imieniu pani Grażyny Gawron nauczyciela ekonomisty w naszym Zespole, która podejmuje inicjatywę rozpropagowania wśród społeczności uczniowskiej kolejnego tematycznego konkursu wiedzy i sprawności ekonomicznych.

Olimpiada składa się z 3 etapów: pierwszy i drugi etap to test wiedzy odbywający się online przez platformę internetową. W trzecim etapie konkursu finaliści będą mieli za zadanie rozwiązać case’y biznesowe w zespołach.

W pierwszym etapie I Olimpiady o Biznesie uczestniczyło ogółem ok 5 000 uczniów, a w naszej szkole przystąpiło do niej  30 osób z I, II i III klasy Technikum Ekonomicznego.

Do drugiego etapu przeszło 250 uczestników, w tym aż troje uczniów ZSP Nr 2: Wiktoria Borkowska, kl. III TE, Kamila Cichoń, kl. II TE i Karol Pasoń, kl. I TE. Brawo za wyjście do drugiego etapu! Za rok liczymy na ten casey biznesowy...

15.03.2017 r. podczas II etapu Olimpiady zmierzyli się oni z testem wielokrotnego wyboru, w którym ważą zarówno uzyskane punkty, jak i czas (!) udzielania odpowiedzi.

W opinii koordynator, pani Grażyny Gawron - Zabrakło młodzieży odrobinę szczęścia, ale w przyszłym roku, już nie debiutanci, obiecujemy powalczyć o więcej. Priorytetem będzie - ten CZAS!

3O czasie, na marginesie...

Cóż, znakiem czasów, w których żyjemy jest... czas, tempo. W ekonomii, biznesie, w przepływie informacji i nie tylko obowiązuje prymat czasu, stąd w konkursach szkolnych coraz liczniej, od jakiegoś czasu, zlicza się w punktacjach końcowych czas udzielania odpowiedzi. Wniosek? Trening czyni mistrza Drodzy Uczniowie...

4   Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach

               I edycja 2016/2017

                                                             jak to wygląda?...

  • Olimpiada adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju,
  • Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy o szeroko rozumianej gospodarce i biznesie, ze szczególnym uwzględnieniem innowacji. Najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe.
  • pierwszy i drugi etap to test wiedzy, który odbywa się online poprzez platformę internetową
  • w trzecim etapie konkursu finaliści będą mieli za zadanie rozwiązać case’y biznesowe w zespołach.

Zakres tematyczny obejmuje m.in. wiedzę z zakresu dotyczącego:

  • pojęć związanych z przedsiębiorczością,
  • zarządzania firmą, marketingu,
  • zarządzania ludźmi,
  • tworzenia innowacji rozwiązań.

Na Gali Ogólnopolskiej będą nagrodzone najlepsze prace oraz wręczone nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy.

Rekrutacja: odbywa się drogą elektorniczną i składa się z dwóch etapów:

  • Etap pierwszy: Rejestracja szkoły i opiekuna Olimpiady
  • Etap drugi: Rejestracja uczniów

Zapraszamy do kontaktu: Artur Sawicki +42 632 27 20, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5 

Regulamin Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach –   zobacz lub pobierz

Program Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach –  zobacz lub pobierz

Harmonogram Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach –  zobacz lub pobierz

 

 

 

Źródło: info pani Grażyna Gawron, grafika domeny publiczne  

Redakcja: Lidia Jurek i Monika Kaczmarska