ske-zsp-nr2

 

   

Informacja o Konkursie

Międzyszkolny  Konkurs  Wiedzy o Unii Europejskiej organizowany jest już od 7 lat  przez Szkolny Klub Europejski działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.

Do głównych założeń konkursu należy popularyzacja:

Ø      idei integracji europejskiej;

Ø     wiedzy o państwach członkowskich Unii Europejskiej, oraz o krajach aspirujących do Unii;

Ø      zachęcenie młodzieży do rywalizacji i samodzielnego zdobywania wiedzy.

 

Od 2003 r. w  siedmiu  edycjach  Konkursu wystartowało ma etapie szkolnym  398 uczniów z włoszczowskich szkół ponadgimnazjalnych. Nagrody otrzymało 63 uczniów – finalistów konkursu.  Dzięki uprzejmości sponsorów  – a należy dodać, że od od wielu lat głównym  sponsorem  Konkursu jest Starostwo Powiatowe we Włoszczowie – młodzież zdobywa cenne i atrakcyjne upominki (albumy, atlasy, publikacje o UE, pamięci przenośne itp.). Dodatkowo dzięki staraniom uczniów – członków  SKE uczestnicy etapu finałowego mają zawsze  zapewniony poczęstunek.

 

Do chwili obecnej  finalistom konkursu rozdano nagrody rzeczowe  na sumę

ponad 4000 złotych.

 

W dniu 17 XII 2008 r. inicjatywa naszego Klubu – czyli organizacja i prowadzenie  Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej została doceniona na II Regionalnym Zjeździe Szkolnych Klubów Europejskich, zorganizowanym przez Centrum Informacji Europejskiej   w Kielcach. Nasz klub za swoją działalność zajął   II  miejsce w województwie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

 

Informacja o finale VII  edycji  Międzyszkolnego  Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej

 

W tym roku we wszystkich 3 szkołach zgłoszonych do Konkursu wzięła udział  rekordowa liczba uczestników etapu szkolnego -   83 uczniów.

 

Tabela I.  Liczba  uczniów biorących udział  w etapie szkolnym   VII  edycji Międzyszkolnego  Konkursu   Wiedzy o Unii Europejskiej.

L.p.

Nazwa szkoły

Liczba zawodników biorących udział w I etapie

1.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 we Włoszczowie

14

2.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana  Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie

44

3.

Zespól  Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie

25

 

Do  II etapu (finałowego) Konkursu zakwalifikowało się, zgodnie z regulaminem, z każdej szkoły trzech uczniów.  Finał Konkursu odbył się w dniu  7  kwietnia  2009 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie i polegał na rozwiązaniu wcześniej przygotowanego testu. Komisja składająca się z nauczycieli  szkół bioracych udział w Konkursie wyłoniła finalistów Konkursu.

 

W  tabeli  nr  II zamieszczono  informacje o finalistach  Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej edycja VII w roku szkolnym 2008/ 2009.

 

wyniki-vii-mkwoue-2009 

 Dalsze miejsca zajęłi:     Mateusz Gaik (ZSP nr 2), Agata Chudzińska (ZSP nr 2), Radosław Szlacheta (I LO), Olga Suliga (ZSP nr 2).

 

Wszystkim uczestnikom Konkursu gratulujemy !

 

Równocześnie SKE przy ZSP nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego dziękuje Starostwu Powiatowemu we Włoszczowie za udzielone wsparcie.

herb

A poniżej zamieszczamy fotoreportaż autorstwa Damiana Słomy (fotoreporter gazety szkolnej)  Byle do piątku...    z przebiegu Konkursu.


 

 

 

otwarcie-konkursu

1. Pan Dyrektor ZSP nr 2 Marek Ledwoch otwiera Konkurs.

test-vii-mkwoue

2. Uczniowie trzech szkół piszą test.

imiejsce

3. Pan dr Robert Ślęzak - kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego i Pan  M. Ledwoch wręczają nagrody -  widoczny H. Szymczyk.

4-finalisci-vii-mkwoue-2009

Informację przygotował: C. Świetlicki (opiekun SKE).