W dniach 24 - 25 marca 2009 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie odbyły się Dni otwarte dla młodzieży Szkół Gimnajzlnych   z Włoszcozwy i okolic.

24 i 25 marca w naszej szkole miały miejsce DNI OTWARTE.
W tym czasie gościły u nas: PG z Łopuszna, PG z Kluczewska, PG Nr 1 i PG Nr 2 z Włoszczowy, PG z Konieczna oraz PG z Kurzelowa.
          Dyrekcja wraz z nauczycielami przygotowała liczne prezentacje oraz pokazy odzwierciedlające pracę dydaktyczną w naszej szkole.
Na początek gimnazjaliści mieli okazję podziwiać kunszt  aktorski  uczniów z kl. Ia, Ib i IIc LO, którzy przedstawili sceniczną wersję  baśni H. CH. Andersena Pt. „Świniopas”. Młodzież wykazała się olbrzymimi zdolnościami wykorzystując nie tylko swój talent aktorski, ale także pomysłowość w przygotowaniu kostiumów i scenografii.
          Kolejnym punktem było zwiedzanie poszczególnych klasopracowni, których opiekunowie przygotowali przedmiotowe prezentacje,  zachęcając jednocześnie do wyboru określonego profilu licealnego bądź technikalnego znajdującego się w ofercie szkoły na rok 2009/2010.
          Podczas licznych pokazów gimnazjaliści nie tylko wysłuchali podstawowych informacji na temat kierunków kształcenia, ale także mogli np. w pracowni chemicznej zbadać właściwości wody, w biologicznej poznać narządy wewnętrzne człowieka oraz zobaczyć pod mikroskopem nerkę szczura. Aby uatrakcyjnić inne prezentacje nauczyciele proponowali różnorodne konkursy. Swoimi umiejętnościami gastronomicznymi pochwalili się uczniowie z kl. III Technikum Żywienia częstując gości smacznymi kanapkami i ciastem.
           Szczególną aktywnością  i sprawnością fizyczną  wykazali się uczniowie klas sportowo – militarnych (ale nie tylko), którzy pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego przygotowali liczne rozgrywki piłkarskie, pokaz walk obronnych, pokazy akrobatyczne i siłowe a także pokazy militarne . Dużym zainteresowaniem cieszył się tzw. Park Maszyn, w którym gimnazjaliści  poznali tajniki funkcjonowania szkolnego gospodarstwa oraz sprzęty rolnicze.
W przygotowaniu prezentacji pomagali również nasi uczniowie, którzy serdecznie przyjęli młodszych kolegów. Z kolei gimnazjaliści z widocznym  zainteresowaniem oglądali szkołę. Opuszczając nas przyznawali, że proponowane typy szkół uważają za atrakcyjne i z uśmiechem na twarzach obiecywali ponowne spotkanie  we wrześniu.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/dni_otwarte