Nowy-1

16.01.2016 r. swoją studniówkę miało 6 klas maturalnych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego. Bal, obecnością swoją zaszczyciła Świętokrzyska Kurator Oświaty pani Małgorzata Muzoł…

Nowy-2

Była to pierwsza zabawa studniówkowa maturzystów z powiatu włoszczowskiego w 2016 r. Na studniówce bawili się uczniowie z trzech klas Liceum o profilach: administracyjno-prawnym i matematycznym, sportowo-militarnym oraz biomedycznym oraz z trzech klas Technikum: Organizacja Reklamy, Żywienie i Usługi Gastronomiczne, Geodezyjne oraz Ekonomiczne.

Podobnie, jak w ubiegłym roku bal odbył się w sali bankietowej „Camelia” w Lubachowach. Przybyło na niego około 170 maturzystów z osobami towarzyszącymi, a także rodzice maturzystów, grono pedagogiczne z dyrekcją ZSP nr 2 na czele. Gościem honorowym imprezy była Świętokrzyska Kurator Oświaty pani Małgorzata Muzoł, która wybrała studniówkę „Czarnieckiego” spośród 40 innych bali odbywających się tego wieczoru w województwie.

-To nagroda za bardzo dobry wynik „Czarnieckiego” w tegorocznym ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych, w którym Technikum z tej szkoły zajęło trzecie miejsce w województwie świętokrzyskim. To ogromny sukces. Gratuluję (...) – zaznaczyła pani kurator Muzoł.

Uczennice i Uczniowie sześciu klas maturalnych rewelacyjnie zatańczyli cztery polonezy, a także błysnęli klasą taneczną  w pokazie walca wiedeńskiego i angielskiego oraz jive’a,  w choreografii i pod opieką pani Małgorzaty Cuprian, pani Małgorzaty Dziuby i pani Joanny Gaj.

Pierwszego, otwierającego bal dostojnego poloneza młodzież wykonała w strojach z epoki hetmana, patrona szkoły, zgodnie z utrwaloną i pieczołowicie kontynuowaną  przez młode pokolenie  tradycją ZSP nr 2.

- Nasz polonez bez historycznych, dworskich szat,  staropolskiego wizerunku, to niemożliwe – z satysfakcją podsumował taneczne popisy, układy choreograficzne młodzieży z Koniecpolskiej, Dyrektor „Czarnieckiego” pan Marek Ledwoch.

Młodzież bawiła sie na parkiecie do białego rana z didżejem Quadraphonicem z Kielc!

Więcej zdjęć na : http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/studniowki/studniowki-2016/art/9298839,rekordowa-studniowka-zespolu-szkol-ponadgimnazjalnych-numer-2-we-wloszczowie,id,t.html

Nowy-3

Nowy-4

Nowy-5