plakat

Symbolami Światowych Dni Młodzieży są Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani (Opiekunki Ludu Rzymskiego). Młodym ludziom podarował je nasz rodak, św. Jan Paweł II, papież,

podczas ustanowionych przez siebie Światowych Dni Młodzieży, w Rzymie, w 1984 r., mówiąc:

,, Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie, i odkupienie…’’

oraz

,, … Dzisiaj powierzam wam ikonę Maryi. Od teraz będzie razem z Krzyżem towarzyszyć Światowym Dniom Młodzieży. Kontemplujcie waszą Matkę! Ikona będzie znakiem matczynej obecności Maryi bliskiej młodym, którzy jak apostoł Jan zostali wezwani, aby przyjąć ją do swojego życia.’’

Słowo peregrynacja oznacza nic innego, jak pielgrzymowanie, dłuższą wędrówkę.

Te same, niezmienne symbole, które Jan Paweł II ofiarował młodzieży, od 31 lat wędrują po świecie, peregrynują. Były na wszystkich kontynentach, a już niebawem, bo 12 lutego 2015 r. będą gościły u nas, we Włoszczowie, w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Nawiedzą również włoszczowskie szkoły. Nie ominą nas, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego.

W kościele parafialnym, o godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa Mariana Florczyka, po której nastąpi wieczór uwielbienia - Wieczór z Emmanuelem.

Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie zaś młodzież!

Nasi uczniowie pod opieką swoich katechetów przygotowują się do spotkania organizacyjnie, informacyjnie. Przede wszystkim – duchowo i modlitewnie . O tym niepowtarzalnym wydarzeniu przypominają rówieśnikom w swoich pracach plastycznych, rozmieszczonych w różnych miejscach szkoły.

Oto niektóre z nich:

Klasa I mat/tj LO prezentuje swoje plakaty promujące Peregrynację Krzyża 12.02.2015r. we Włoszczowie.

MG 3783

MG 3788