14Każdego roku o tej porze, po Mikołajkach, wśród młodzieży Technikum Architektury Krajobrazu i nauczycieli zawodu narasta artystyczny ferment, który trwa przez dwa tygodnie, aż do samych świąt… Uczniowie TAK-u przygotowują dekoracje bożonarodzeniowe - wizytówki ich umiejętności  florystycznych!

Tradycja corocznego tworzenia stroików w „Czarnieckim” trwa już ponad 20 lat!

z1

W roku 2014 nie mogło być inaczej. Młodzież z klas II i IV technikum wraz z opiekunami, nauczycielami zawodu, p. M. Kaczmarską i p. T. Pniewską intensywnie pracowała nad przygotowaniem kilkudziesięciu dekoracyjnych stroików świątecznych w wersjach: stojące lub wiszące, poziome i w pionie, do ozdoby m. in. stołów, czy grobów najbliższych…, tak, by były efektowne i trendy!

Publiczna prezentacja dekoracji - od prostych i minimalistycznych przez bezpieczną klasykę aż po rozbudowane i nasycone detalami - cieszących oczy kunsztem wykonania, całą paletą soczystych barw, zastosowanymi, przeróżnymi surowcami (naturalne, ekologiczne górą!) nastąpiła 18.12.2014r., podczas przedświątecznej imprezy - Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w języku niemieckim w Domu Kultury we Włoszczowie oraz w trakcie Świątecznego Koncertu w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym.

Dekoracje „wyszły” spod palców i z głów uzdolnionej manualnie grupy uczennic:

Klasa II TAK : Wiktoria Dzienniak, Magdalena Idziak, Justyna Konieczna, Iwona Prukop, Paulina Rokita;

Klasa IV TAK: Natalia Chruściel, Karolina Chudobska, Monika Czech, Katarzyna Depta, Katarzyna Teklak.

Opiekunowie bardzo dziękują p. A. Kasprzyk, za udostępnienie zaplecza pracowni fizyki na tymczasowe studio do pracy oraz p. Ewie Baryś-Wrzask (pani realizuje praktykę) za zaangażowanie.

„ … Tutaj je­dy­nym ogra­ni­cze­niem jest nasza in­wen­cja. Jeśli pu­ści­my wodze fan­ta­zji, nasza dekoracja może wy­glą­dać na­praw­dę wspa­nia­le…”– za­pew­niają szkolne florystki

Zdjęcia wykonała m. in. Katarzyna Depta z klasy IV TAK/TG.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/stroiki2014