Kielce 126.11.2014 r. uczniowie I-ych klas: biomedycznej, administracyjno-prawnej/ dziennikarskojęzykowej LO i Technikum Organizacji Reklamy/ Technikum Informatycznego wraz z opiekunami, p. M. Pytlarz, p. D. Adamczyk, p. A. Kocełuch, p. A. Kasprzyk i p. M. Frejem pojechali na wycieczkę edukacyjną do Kielc.

A oto bezpośrednia relacja z tej wycieczki, sprawozdanie - reportaż napisane przez Aleksandrę Lichosik i Weronikę Palac, uczennice klasy I dziennikarskojęzykowej w naszym liceum. Jest to Ich pierwsza praca, podkreślmy – własna, napisana „z marszu”, a więc szczera i autentyczna!

Szukamy perspektyw rozwoju

W dniu 26 listopada 2014 r. klasy I ap/dj, I bio LO oraz I TOR/TI wraz ze swoimi wychowawcami wyruszyły w podróż. Celem wycieczki była Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edward. Lipińskiego w Kielcach, która jest największą niepaństwową uczelnią w województwie świętokrzyskim.

Uczniowie wraz z nauczycielami sprawnie dotarli na miejsce i  po niedługim czasie wzięli udział w cyklu zajęć edukacyjnych.

Pierwszym z nich był wykład na temat sztuki autoprezentacji. Wykładowcy mówili o tym, jak ważna jest umiejętność prezentacji własnej osoby, pewność siebie oraz wiara we własne możliwości. Na koniec wykładu został wyświetlony film pt. ,, Cyrk motyli”, którego reżyserem i producentem jest Joshua Weigel. Film ten miał uświadomić widzom, jak poważnym problemem w życiu każdego człowieka jest brak akceptacji samego siebie oraz niskie poczucie własnej wartości!

Po pierwszym wykładzie uczniowie mieli chwilę przerwy na poczęstunek ufundowany przez WSEPiNM. Następnie uczestnicy wycieczki przenieśli się do drugiej auli, gdzie odbył się kolejny wykład, tym razem na temat strategii osobistego sukcesu. Prowadząca to ciekawe szkolenie, pani dr Magdalena Rycerz-Fiuk, opowiadała o tym, jakie znaczenie ma obranie właściwego kierunku dalszej drogi edukacji i osobistego rozwoju, tak aby czerpać satysfakcję.

Po zakończeniu warsztatów przygotowanych przez uczelnię, uczniowie wraz z nauczycielami udali się do Galerii Echo w Kielcach.

Nadszedł czas powrotu do Włoszczowy. Młodzież wróciła do autokarów i ruszono w drogę. W godzinach popołudniowych wszyscy dotarli do swoich domów.

Cały dzień minął w przyjemnej i miłej atmosferze!

Mamy wielką nadzieję, że będziemy uczestniczyć w takich wycieczkach, jak najczęściej!

Brawo dziewczęta! Dziękujemy za współpracę.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kielce