DSC 263221 marca ZSP był dniem wyjątkowym w ZSP Nr 2 we Włoszczowie. Naszą szkołę odwiedził dostojny gość – Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

Na tę okoliczność, zgodnie z tradycją dnia wagarowicza, uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy przebrali się w stroje z epoki patrona szkoły. Efektowne przebrania wywołały zrozumiały w tym dniu efekt humoru i dezorientacji nawet u Księdza Biskupa. Wyjątkowego gościa w asyście Księdza Dziekana – Prałata Zygmunta Pawlika oraz Księdza sekretarza powitali: dyrekcja szkoły, przedstawiciele nauczycieli, katecheci w towarzystwie samego patrona szkoły - Hetmana Stefana Czarnieckiego. Młodzież zaprezentowała oryginalny, poświęcony osobie patrona program artystyczny, którego autorką jest uczennica klasy pierwszej liceum.

W ciepłych słowach skierowanych do młodzieży Ksiądz Biskup, nawiązując do tematu zaprezentowanego programu, zwrócił uwagę na uniwersalny charakter wartości wyznawanych przez Hetmana Stefana Czarnieckiego. Ksiądz Biskup podkreślił, że Bóg, Honor, Ojczyzna oraz Wiara to wartości potrzebne nie tylko w XVII, ale nieodzowne również we współczesności. Konieczność wymienionych wartości we współczesnych realiach Ksiądz Biskup dowiódł, powołując się na współczesne autorytety z bliskiej mu dziedziny sportu. Swoją erudycją, skromnością oraz poczuciem humoru Ksiądz Biskup w rekordowo krótkim czasie zjednał sobie uwagę i sympatię zgromadzonej publiczności.

Kończąc swoje spotkanie z młodzieżą, Ksiądz Biskup udzielił zgromadzonym duszpasterskiego błogosławieństwa. Ksiądz Biskup spotkał się również z nauczycielami oraz pracownikami szkoły.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/wizyta_biskupa