podsumowanie konkursu

„… Lubię fotografować! Uważam, że w szkole warto rozwijać własne pasje i jednocześnie odnosić sukcesy…”

10.02.2015 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom Konkursu Fotograficznego ph. „Przyroda powiatu włoszczowskiego w barwach jesieni”, zorganizowanego przez ZPO nr 1 im. J. Piłsudskiego we Włoszczowie przy współudziale Starostwa.

Do konkursu zgłoszono 130 zdjęć z 11 szkół, z terenu naszego powiatu.

Jury konkursowe w składzie: p. Maria Dudkiewicz i p. Marek Gawron z Domu Kultury oceniło prace i wyłoniło zwycięzców.

W uroczystości wzięła udział uczennica ZSP nr 2 „Czarnieckiego”, Paulina Cieniak, która zajęła I miejsce w kategorii „szkoły ponadgimnazjalne”. Swoją pracę przygotowała pod kierunkiem p. R. Palus, nauczyciela przedmiotów zawodowych w Technikum Organizacji Reklamy.

Nie jest to pierwszy taki sukces naszej reprezentantki w fotograficznych zmaganiach: „…Paulina jest aktywna, od początku chętnie bierze udział w konkursach. Bardzo interesuje się fotografią. Obserwuję, jak stale rozwija swoje umiejętności…” – podsumowuje opiekunka uczennicy.

Nagrody i dyplomy w imieniu Starosty Włoszczowskiego wręczyli: Kierownik Wydziału Rolnictwa. Leśnictwa i Ochrony Środowiska, p. Cezary Nowak oraz Wicedyrektor ZPO nr 1, p. Jacek Stolarski.

Paulina: 18-latka z III klasy TOR - kierunku kształcenia, którego uczniowie byli i są bardzo aktywni w życiu szkoły, dysponują różnymi artystycznymi zdolnościami i społecznymi predyspozycjami (malują, rysują, fotografują, kręcą filmy, próby literackie, występują, działają…).

„Gdy rozmawia z drugą osobą - skupione, uważne, zogniskowane spojrzenie oczu… fotografa? Drobna osóbka. Potrafi wytrwale dążyć do wyznaczonego celu. Ambitna i systematyczna, dociekliwa w tym, co lubi, co jest dla Niej ważne. Czyta książki S. Kinga. Zaangażowana w szkolne zbiórki charytatywne, społeczne. Według mnie idealnie wybrała kierunek, klasę” - zauważa jeden z pedagogów.

Uczennica otwarcie, szczerze i naturalnie mówi o swojej pasji i swoim podejściu:

„… zajęłam I miejsce. Bardzo się z tego powodu ucieszyłam! Lubię fotografować, dlatego, gdy ogłoszono ten konkurs, pomyślałam, że to coś dla mnie. Spróbowałam swoich sił, no i się udało. Namawiam innych. Uważam, że w szkole warto rozwijać własne pasje i jednocześnie odnosić sukcesy. Ale bez pomocy mojego opiekuna, Pani Renaty Palus, na pewno nie odniosłabym powodzenia w tym i innych konkursach. Jestem Jej niezmiernie wdzięczna…”

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

podsumowanie konkursu2

podsumowanie konkursu3

Prace fotograficzne uczennicy są do obejrzenia również na naszej stronie – zakładka TOR.