01

Do finału zakwalifikowały się zespoły z  6. szkół powiatu włoszczowskiego. Poniżej szczegółowe sprawozdanie...

02

26.04.2018 r. w naszej szkole odbył się finał Konkursu Gastronomiczno-Florystycznego dla gimnazjalistów pod hasłem  „Z miłości do mamy”. Uroczystego rozpoczęcia konkursu dokonał  Dyrektor ZSP Nr 2 we Włoszczowie pan Marek Ledwoch.

Do finału zakwalifikowało się 6 najlepszych drużyn z powiatu włoszczowskiego.

Nazwa Szkoły

Maik Natalia

Kusa Katarzyna

Wioletta Stolarska

Drugi etap konkursu składał z dwóch części:

- teoretycznej – w formie testu wiedzy z zakresu podstaw żywienia człowieka i technologii produkcji potraw oraz podstawowej wiedzy o dekoracjach roślinnych (czas trwania 45 minut).

- praktycznej – polegającej na przygotowaniu dowolnej potrawy dla mamy (dla dwóch osób) oraz wykonaniu prezentu dla mamy w postaci bransoletki z żywych roślin  ozdobnych i materiałów dekoracyjnych  (czas trwania 60 minut).

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności kulinarnych i dekoracyjnych. Jury miało bardzo duży problem w wyłonieniu zwycięzcy. Wszystkie potrawy były bardzo smaczne. Różnice w końcowej punktacji między poszczególnymi miejscami były niewielkie.

Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:

Skład drużyny

Nazwa szkoły

Amelia Bartosz

Anna Karólewska

Wiktoria Proch

nr 2

Jakub Stolarski

Katarzyna Rak

Anna Wójcik

Zespół Placówek Oświatowych w Koniecznie

Magdalena Nowak

Agnieszka Dyksińska

Wiktoria Mazur

nr 1

Publiczne Gimnazjum we Włoszczowie

Podczas uroczystego zakończenia, dyplomy i nagrody zwycięskim drużynom oraz upominki pozostałym uczestnikom konkursu wręczył Wicedyrektor ZSP Nr 2  pan Piotr Suliga.

- Organizatorzy konkursu - nauczyciele przedmiotów zawodowych z zakresu gastronomii i architektury krajobrazu: Barbara Czyżewska, Justyna Pędziwilk-Szweda, Iwona Szumiał, Teresa Pniewska składają podziękowania wszystkim gimnazjalistom oraz ich nauczycielom opiekunom za przybycie i przygotowanie do konkursu, a także Starostwu Powiatowemu we Włoszczowie, które dofinansowało zakup nagród dla laureatów konkursu oraz zakup niezbędnych surowców i materiałów pomocniczych do przeprowadzenia konkursu.

- Podziękowania należą się również uczniom Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Architektury Krajobrazu za zaangażowanie w przygotowanie i realizację konkursu.- relacjonuje pani Teresa Pniewska.

Fotogaleria zaprasza...

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/20180507abz3

Źródło: tekst pani Teresa Pniewska, foto Aleksandra Bukowska i Justyna Jędras, kl. II TOR
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental