Nowy-1Razem z wydawnictwem Nowa Era polecamy nowy, ciekawy portal edukacyjny dla nauczycieli i uczniów. Może… dodać Ci skrzydeł! Sprawdź…

Nowy-10

„Doprawdy, jak miło coś umieć!”

/ Moliere/

Nowy-11  Polecany portal to - http://www.motonauczyciel.pl/

Fundacja „Edukacja dla Społeczeństwa” wspólnie z wydawnictwem Nowa Era informują, że uruchomiono portal motonauczyciel.pl, będący – przeznaczoną dla uczniów i nauczycieli – biblioteką dokumentów i filmów o historii motoryzacji, nowościach i technice.

29 stycznia 2016 r. minęło 130 lat od chwili opatentowania samochodu. O ile jednak dawniej rozwój technik był systematyczną ewolucją, o tyle ostatni czas to prawdziwa rewolucja technologiczna. Potrzeba przekazywania aktualnej wiedzy w tym zakresie doprowadziła do powstania www.motonauczyciel.pl

Jest on zbiorem zdjęć, filmów, animacji, oraz informacji o zmianach i nowościach nie tylko w motoryzacji, ale też w technice i w życiu codziennym.

Dlatego przekazujemy uczniom adres, aby mogli rozszerzać swą wiedzę, a po zapisaniu do NEWSLETTERA, co tydzień otrzymywać najnowsze materiały tematyczne.

Nowy-12

Oto przykładowe materiały:

130 lat temu narodził się... samochód
Ten dokument wprawił świat w ruch: 29 stycznia 1886 roku Carl Benz zgłosił patent „pojazdu z napędem spalinowym”. Właśnie wtedy narodził się samochód.

Silnik Benzynowy turbo
Film prezentuje silnik, jego budowę. Na filmie jest rownież komputerowa animacja pracy silnika i turboprężarki inf/zdjęcia/film - BMW

Golf elektryczny - Film z polskimi napisami
Volkswagen Gol elektryczny - wg szefostwa VW ma zdominować rynek auto elektrycznych, tak jak klasyczny model Golfa zdominował rynek wersji spalinowych inf/zdjęcia/film VOLKSWAGEN

Ogniwa Paliwowe - zasada działania
Film z polskimi napisami prezentujący budowę układu Fuel Cell i jego zasadę działania z uwzględnieniem procesów chemicznych

TOYOTA Mirai pierwszy seryjnym samochód wykorzystującym wodorowe ogniwa paliwowe - FILM po polsku
Mirai jest pierwszym samochodem seryjnym Toyoty wykorzystującym wodorowe ogniwa paliwowe.

Toyota MIRAI - pierwszy seryjny samochód zasilany ogniwami paliwowymi - PREZENTACJA

Wyprzedź ŚMIERĆ, czyli parę słów o wyprzedzaniu
Nieprawidłowe wyprzedzanie co roku jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Ten manewr jest dla kierowców jednym z najbardziej ryzykownych i zarazem najtrudniejszych.

Pokaż mi jak żyjesz, a powiem Ci, jakim jesteś kierowcą
Wśród nas są osoby, u których na co dzień w żyłach płynie zimna krew. Z nerwami na wodzy, zorganizowani i opanowani ze spokojem idą przez życie.

Science Fiction w rzeczywistości, czyli seryjne "rozmawiające samochody" – ANIMACJA
Komunikacja Car-to-X : w 2013 r. Mercedes-Benz, jako pierwszy producent, wprowadził rozbudowaną łączność między samochodami w postaci wyposażenia akcesoryjnego.

Wykrywanie pieszych
Animacja prezentuje system wykrywający pieszych (rozbudowa systemu Front Assist) inf/zdjęcia/filmy VOLVO

Zmienne fazy rozrządu Audi - FILM Schemat działania
Film doskonale obrazuje jak działa system rozrządu i system zmiennych faz rozrządu Valvelift System. Doskonała animacja pokazująca pracę krzywki wałka rozrządu, oraz jej współpracę z otwieranym zaworem inf/zdjęcia/film - AUDI

Nowy-13

Aby Portal był interesujący zarówno dla miłośników motoryzacji, osób zainteresowanych techniką, nauką, a także dla młodych kierowców i rowerzystów, niezbędne jest budowanie go w oparciu o potrzeby odbiorców. - Prosimy o wszelkie uwagi i sugestie - piszą administratorzy portalu.

Darmowe prezentacje w Power Point (dostępne jedynie dla nauczycieli) można pobrać po zalogowaniu (w prawym górnym rogu).

Aby otrzymywać cotygodniowy newsletter tematyczny
, niezbędne jest dopisanie się do grupy wysyłkowej, wpisując mail w lewym górnym rogu (możliwość dla nauczycieli i uczniów).

Jeżeli macie Państwo pytania lub potrzebujecie pomocy merytorycznej – zgłoszenia na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    lub telefon - Bogusław Korzeniowski 601 54-19-54 (adres widoczny tylko dla zalogowanych nauczycieli).

Nowy-14

Infolinia dla nauczycieli:
801 88 10 10 (z telefonów stacjonarnych)
58 721 48 00 (z telefonów komórkowych)

Nowy-9

Źródło: Dyrekcja ZSP nr 2