056W dniu 12 listopada 2012 roku uczczono w naszej szkole 94-tą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy I LO o nachyleniu administracyjno- prawnym i medialno- artystycznym poświęcona była genezie, przebiegowi i rezultatom walki Polaków o wolność na początku XX wieku.

W trakcie uroczystości recytowano poezję patriotyczną, prezentowano fragmenty przemówień Józefa Piłsudskiego, wykonano liczne utwory muzyczne o tematyce patriotycznej oraz prezentowano w formie dramy najważniejsze wydarzenia prowadzące Polaków do upragnionej wolności. . Warto dodać, że występom młodzieży towarzyszyła prezentacja multimedialna. Widowisko oglądali uczniowie klas pierwszych i drugich. Na zakończenie spotkania gromkimi brawami docenili oni wysiłek wykonawców uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

Wśród wykonawców akademii z okazji Święta Niepodległości znaleźli się:

Monika Andzel- prezentacja przemówień Józefa Piłsudskiego

Paweł Biskupski- odtwórca roli księdza

Eliza Bodziechowska- recytacja

Katarzyna Delczyk- narratorka

Dominika Jarosz- odtwórczyni roli nauczycielki

Marcin Łaskawski- odtwórca roli żołnierza

Ewa Staszczyk- recytacja

Martyna Suliga- recytacja

Karolina Wójcik- recytacja, gra na gitarze, wykonanie piosenki Wolność

Patrycja Cabaj- wykonawczyni piosenek: Biały krzyż, Ojczyzno ma, Rozkwitają pąki białych róż

Szymon Jachowicz- odtwórca roli gazeciarza, recytacja