IMG_523719 października 2012 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbył się etap powiatowy II Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego im. Jana Brożka, w którym wzięło udział 40 uczniów (z I LO im. gen. Wł. Sikorskiego oraz ZSP Nr 2 im. Hetmana St. Czarnieckiego we Włoszczowie).

Łącznie naszą szkołę reprezentowało 23 uczniów w kategoriach: P1 (klasy I licealne i II technikalne w r. szk. 2011/2012) oraz P2 (klasy II licealne i III technikalne w r. szk. 2011/2012).

Młodzież naszej szkoły dobrze zaprezentowała się w kategorii P1.

Finaliści w kategorii P1 z ZSP Nr 2 we Włoszczowie

I miejsce: Hubert Tkacz – kl. II TOR/TŻ

III miejsce: Paula Nalepa – kl. II BIO LO

Wyróżnienia otrzymali:

Małgorzata Kozłowska – kl. II AP LO

Marcin Sosnowski – kl. II TOR/TŻ

Magdalena Bąk – kl. II BIO LO

Adrianna Hamera – kl. II BIO LO

W kategorii P2 wyróżnienie uzyskała Wioleta Koza – uczennica kl. III AP LO.

27 października na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach odbył się etap wojewódzki, w którym wzięło udział 130 uczniów z regionu świętokrzyskiego.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano troje uczniów naszej szkoły, tj. Huberta Tkacza, Paulę Nalepę i Małgorzatę Kozłowską.

Mimo, że żadnemu z naszych uczniów nie udało się znaleźć w gronie laureatów i wyróżnionych, do domu wrócili zadowoleni i zdeterminowani do pracy – może za rok uda Im się odnieść jakiś większy sukces.

Każdy uczestnik etapu wojewódzkiego otrzymał dyplom i tytuł Finalisty II Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego.

30 października w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie wszystkim laureatom i wyróżnionym w eliminacjach powiatowych wręczono dyplomy i nagrody (kalkulatory, arkusze maturalne, zbiory zadań, albumy przyrodnicze). Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe we Włoszczowie.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/maraton