OBCHODY 45-LECIA

ZESPOŁU  SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH   NR 2  IM. HETMANA STEFANA CZARNIECKIEGO WE WŁOSZCZOWIE

(DAWNEGO ZESPOŁU  SZKÓŁ  ROLNICZYCH)

W roku szkolnym 2009/2010 Zespół   Szkół Ponadgimnazjalnych         nr 2  im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie  (dawny Zespół Szkół  Rolniczych) obchodził swoje 45-lecie istnienia.

Poprzez kilkadziesiąt lat funkcjonowania tej jednej z największych szkół w powiecie włoszczowskim ukończyło  ponad 4 tysiące absolwentów, którzy są rozproszeni po wszystkich powiatach województwa świętokrzyskiego.

W sobotę 18 września  2010 r. odbyła się  uroczysta akademia  podsumowująca dorobek szkoły i  przybliżająca jej dzień dzisiejszy. Zaproszeni goście, mieszkańcy miasta, absolwenci i uczniowie  mogli  zobaczyć wystawę związaną z historią szkoły i jej osiągnięciami.

W chwili obecnej w ZSP Nr 2 we Włoszczowie kształci się ponad 770 uczniów oraz pracuje ponad 70 nauczycieli. W ośmiu klasach pierwszych jest blisko 250 uczniów.  Młodzież pobiera nauki w klasach licealnych (4 kierunki kształcenia) i w  technikach (8 kierunków kształcenia).

W tym samym dniu odbył się również I zjazd pracowników  i absolwentów szkoły - było to pierwsze po 45 latach istnienia szkoły spotkanie osób z nią związanych (210 uczestników).

W czwartek 17 IX 2010 r. odbyła się jedna z pierwszych imprez towarzyszących 45-lecia szkoły. Sławomir Kaczmarski nauczyciel wychowani fizycznego zorganizował turniej piłki siatkowej w związku z obchodami rocznicy istnienia szkoły. Wzięli w nim udział przedstawiciele ZSP Nr 3 im. Stanisława Staszica oraz I LO im. gen Władysława Sikorskiego we Włoszczowie. Młodzież z ZSP Nr 2 zwyciężyła. Po południu odbył się mecz drużyny siatkarzy z dawnymi absolwentami. Ten mecz zakończył się zwycięstwem absolwentów szkoły.

W dniu 20 IX 2010 r. miało miejsce uroczyste ślubowanie przedstawicieli klas pierwszych na sztandar szkoły oraz otrzęsiny (zobacz odpowiedni temat na stronie internetowej szkoły).

Instytucje i osoby, które objęły patronatem honorowym Obchody 45-lecia szkoły:

Poseł na Sejm RP Bartłomiej Dorywalski

Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas

Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł

Starosta Włoszczowski Ryszard Maciejczyk

Pełniący obowiązki Burmistrza Gminy Włoszczowa Ireneusz Pietraszek

Włoszczowskie Towarzystwo Historyczne

Patronat medialny TVP Kielce.

Poniżej przypominamy  program uroczystości obchodów 45-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2  im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.

PROGRAM  OBCHODÓW 45-LECIA SZKOŁY

16 00 - uroczysta Msza  Święta w Kościele podwezwaniemWniebowzięcia NMP we Włoszczowie (ul . Partyzantów 3);
17 00 - przejście do budynku Powiatowego  Centrum Kulturalno - Rekreacyjnego (obok  szkoły - ul. Koniecpolska 40);

17 45 - 19 oo - uroczyste otwarcie obchodów 45-lecia i  akademia okolicznościowa (historia szkoły, podsumowanie dorobku i dzień współczesny ZSP Nr 2).

19:45 - koniec uroczystości w PCK-R i początek I zjazdu

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/zjazd