Dnia 23.06.2010 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z opiekunami mgr Rafałem Pacanowskim oraz mgr Joanną Krawczyk-Bartos pojechali do Sandomierza celem uroczystego przekazana zebranych pieniędzy dla poszkodowanej młodzieży oraz pracowników szkoły podczas powodzi.

Uczniowie kwestowali przy kościele NMP we Włoszczowie i przeprowadzili zbiórkę "dobrowolnego grosika" na terenie naszej szkoły. Zebrano łącznie ponad 5200 zł. Suma ta była wielkim zaskoczeniem dla Dyrekcji Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego. Przyjęto nas bardzo serdecznie okazując wdzięczność za ogromną pomoc i solidarność w tak trudnych chwilach życia.Młodzi ludzie rozumiejąc potrzebę przeprowadzonej akcji zasługują na szczere podziękowania. Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy ZSP Nr 2 wraz z wychowankami wykazali się wielkim sercem dla powodzian.