jp2

26.03.2010r. „Czarniecki” zaprezentował się w Kieleckim Centrum Kultury na XV Międzyszkolnym Przeglądzie Teatralnym. Młodzież przedstawiła montaż słowno-muzyczny związany z sylwetką Jana Pawła II – „Taki byłem, jestem, będę…” w oparciu o autorski scenariusz.

Grupa młodych aktorów zmierzyła się z młodzieżą kieleckich szkół ponadgimnazjalnych, mając do pokonania wysoką poprzeczkę. Szkoła ta jako jedyna reprezentowała Włoszczowę , co zostało podkreślone  przez Kurator Oświaty Panią Małgorzatę Muzoł.

Przedstawiony program wzbudził zainteresowanie widowni, czego dowodem były słyszane pozytywne komentarze i ogromne brawa. Przygotowanie montażu wymagało olbrzymiego wysiłku włożonego w pracę zarówno  ze strony uczniów jak i opiekunów. Młodzież nie tylko pięknie recytowała przywołując postać Papieża, ale także ubarwiła swój występ wykazując się zdolnościami muzycznymi. Dziewczyny przepięknie śpiewały przy akompaniamencie  ucznia kl. III d  LO Roberta Kowalczyka.

Warto podkreślić rolę uczniów wcielających się w postać Ojca Świętego oraz kard. Stanisława Dziwisza.( Paweł Kościołek z kl. IIp LO oraz Marek Toborek z kl. III d LO). Chłopcy sprostali przydzielonej roli, a ich stroje oddały w pełni obraz granej osoby. Warto zaznaczyć, że fragmenty tego wystąpienia był emitowane w lokalnych wiadomościach doceniając wysoki poziom prezentowanego programu.

Tytuł montażu  jak i jego treść w pełni potwierdziły, że Jan Paweł II zawsze był, jest i będzie w naszej pamięci.

Przygotowany program został zaprezentowany młodzieży ZSP Nr 2 w dniu 09.04.2010r. upamiętniając piątą rocznicę śmierci Ojca Świętego. Nad całością programu czuwały panie polonistki Joanna Krawczyk-Bartos oraz Renata Kaczmarska. Natomiast prezentację multimedialną przygotował Jarosław Witczyk.