pt. „Z KRÓLOWA NA TY – podnoszenie poziomu wykształcenia z matematyki

uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie”

projektodawca:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie

okres realizacji projektu:

od 18 stycznia 2010 do 31 maja 2010

Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach

Działanie 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich

instytucja wdrażająca/instytucja pośrednicząca:

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego/ Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach

Beneficjent ostateczny/uczestnik projektu:

uczeń, któremu zostało udzielone wsparcie w postaci bezpłatnych dodatkowych godzin zajęć z matematyki przygotowujących do matury 2010.

Cel ogólny projektu:

Celem ogólnym projektu jest podniesienie poziomu wykształcenia z matematyki 120 uczennic i uczniów ZSP NR2 we Włoszczowie poprzez rozwijanie kluczowych kompetencji matematycznych niezbędnych do funkcjonowania w społeczeństwie, do osiągnięcia sukcesu na egzaminie maturalnym i potwierdzającym kwalifikacje zawodowe oraz podjęcia kształcenia na wyższych uczelniach.

Cele szczegółowe projektu:

• wyrównywanie braków wiedzy matematycznej uczennic i uczniów klas maturalnych ZSP Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie,

• podniesienie średnich wyników końcoworocznych,

• zwiększenie szans powodzenia na obowiązkowym egzaminie maturalnym z matematyki oraz na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe,

• zwiększenie szans uczennic i uczniów w podejmowaniu kształcenia na uczelniach wyższych,

• zwiększenie możliwości uzyskania przez uczniów bezpośredniego wsparcia nauczyciela.

•

Udział ucznia w projekcie jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzymuje bezpłatnie zestaw zestaw materiałów szkoleniowych i materiały promocyjne.

•

W projekcie bierze udział 120 uczennic i uczniów w ośmiu grupach.

Dla najlepszych w każdej grupie zaplanowano nagrody.

REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

REZYGNACJA Z UDZIAŁU W PROJEKCIE