Grafika z tekstem: Kształcenie na odległość w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych do 10 kwietnia br.Po lewej ilustracja budynku w białym kole na czerwonym tle.

729x308-3

Narzędzia i materiały do pracy zdalnej

Zachęcamy nauczycieli i uczniów do korzystania z rekomendowanych przez nas serwisów i stron internetowych. Już ponad 4 mln odsłon dziennie i blisko 800 tys. użytkowników odnotowaliśmy na platformie edukacyjnej www.epodreczniki.pl.

Platforma www.epodreczniki.pl to nie jedyne źródło informacji przydatnych do kształcenia na odległość. Zachęcamy dyrektorów, nauczycieli do korzystania z innych dostępnych stron internetowych rekomendowanych przez MEN, m.in.: www.cke.gov.pl (i stron Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych), gdzie zamieszczane są materiały przydatne szczególnie dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty.

Przy współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK powstał serwis www.gov.pl/zdalnelekcje. Można tam znaleźć propozycje dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, zgodne z aktualną podstawą programową. Do tej pory opublikowano w nim 3616 materiałów. Każdego dnia pojawiają się nowe, dochodzą nowi użytkownicy. Obecnie to prawie 1,8 miliona osób, które wygenerowały blisko 33 miliony odsłon strony.

Warto korzystać również z opublikowanego zestawienia najważniejszych informacji, a także linków do stron internetowych, które mogą być wykorzystywane przez nauczycieli i dyrektorów szkół do przygotowania materiałów do samodzielnej pracy uczniów w domu. https://www.gov.pl/web/edukacja/lekcje-z-internetu.

Materiały instruktażowe w serwisie epodreczniki.pl

Zachęcamy również do zapoznania się z filmami oraz instrukcjami dotyczącymi pracy w serwisie www.epodreczniki.pl

Są to m.in. krótkie materiały wideo, które przybliżają najważniejsze elementy pracy na platformie, takie jak: udostępnianie e‑materiałów czy lekcja z e‑materiałami.

W zakładce „Filmy instruktażowe i instrukcje” zamieściliśmy również wskazówki dotyczące rejestracji i logowania oraz rozpoczęcia pracy na platformie.

Szczegółowe informacje:

Departament Informacji i Promocji