krzyz70

W dniu 16 grudnia 2009 roku młodzież wraz z Gronem Pedagogicznym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, brała udział w uroczystości 25 - lecia Walki o Krzyże...

W dniu 16 grudnia 2009 roku młodzież wraz z Gronem Pedagogicznym Zespołu Szkół Ponadgimnazialnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, uczestniczyła w uroczystości 25 rocznicy strajku w obronie krzyży. Uczniowie i nauczyciele niosąc krzyże z sal lekcyjnych udali się w uroczystej procesji do kościoła parafialnego Wniebowzięcia NMP, gdzie o godz. 1200 rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Kazimierza Ryczana. Podczas uroczystej Eucharystii, w której uczestniczyły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne naszego miasta, Ksiądz Biskup poświęcił przyniesione przez młodzież krzyże podkreślając kluczowe znaczenie tego znaku wiary chrześcijańskiej. Młodzież szkół włoszczowskich złożyła na ręce Ordynariusza diecezji wotum w formie ryngrafu, na znak wierności krzyżowi. Uroczystość zakończyła się wspólnym powrotem do szkoły i zawieszeniem poświęconych krzyży w salach lekcyjnych.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/krzyz