Sejm przyjął 09.01.2009r. uchwałę w sprawie ogłoszenia bieżącego roku Rokiem Juliusza Słowackiego. W tym też roku przypada 200 rocznica urodzin i 160 rocznica śmierci poety. Upamiętniając wybitną sylwetkę doby romantyzmu młodzież naszej szkoły 26.11.2009r. uczestniczyła w szkolnym konkursie literackim sprawdzającym ogólną wiedzę o życiu i twórczości poety.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy w formie testu, natomiast drugi dotyczył recytacji dowolnego fragmentu z „Kordiana”.

Wysokim poziomem wiedzy na temat twórczości poety wykazała się Karolina Kowalska z klasy II h LO  zajmując oczywiście I miejsce. Płynną recytację fragmentu utworu zaprezentowała uczennica z klasy II c LO Marlena Stefańska.

Uczennice, które zajęły I miejsce otrzymały wartościowe nagrody, a pozostali uczestnicy „smaczną słodkość”.

Pragniemy nadmienić, iż do konkursu przystąpiło ponad 40 uczestników, co świadczy o potrzebie takich działań i zainteresowań młodzieży.

Organizatorami konkursu były Joanna Krawczyk-Bartos oraz Renata Kaczmarska.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/slowacki