alt

 6    stycznia     2020  r.   odbędzie   się   Wojewódzki   Przegląd         Zespołów   Kolędniczych        Ciekoty           2020.   WDK     w     Kielcach    zaprasza    do   nadsyłania   zgłoszeń do 27.12.2019 r.

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania kolędnicy 

http://www.wdk-kielce.pl/

 

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach i Centrum Edukacji i Kultury ,,Szklany Dom" w Ciekotach serdecznie zapraszają grupy kolędnicze z terenu województwa świętokrzyskiego do udziału w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych, który odbędzie się 6 stycznia 2020 r. o godz. 15.00 w Centrum Edukacji i Kultury ,,Szklany Dom" w Ciekotach. Zgłoszenia można nadsyłać do 27 grudnia 2019 r. na adres WDK.

 

Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych odbywa się w dwóch kategoriach:

 Podobny obraz pierwsza kategoria - to autentyczne formy kolędowania, takie jak herody, chodzenie z gwiazdą, szopką, turoniem, które odzwierciedlają tradycje kolędowe regionu;

 

Podobny obraz druga kategoria - to stylizowane grupy kolędnicze, których prezentacje wychodzą poza tradycyjne formy kolędowania. 

 

W konwencji przeglądu nie mieszczą się jasełka oraz widowiska bożonarodzeniowe stanowiące formę inscenizacji teatralnej.

 

Członkowie zespołów powinni występować we właściwym dla danego widowiska stroju kolędniczym oraz posiadać stosowne rekwizyty z odpowiednich materiałów. Instrumenty towarzyszące śpiewom powinny być zgodne z tradycją.

 

 Znalezione obrazy dla zapytania kolędnicy

!  http://www.maluszkoweinspiracje.pl/2015/11/cuda-wianki-czyli-obrazkowa.html

Szczególnie pożądane jest przypomnienie starych kantyczek i pastorałek. Czas prezentacji konkursowej nie może przekraczać 20 minut.

Oceny prezentacji dokona Komisja Artystyczna powołana przez organizatorów. Najlepsze grupy kolędnicze zostaną uhonorowane nagrodami oraz dyplomami. Laureaci przeglądu będą reprezentować województwo świętokrzyskie w Karnawale Góralskim w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Pastuszkowym Kolędowaniu w Podegrodziu.  

Regulamin, s. 1

Regulamin, s. 2

Karta zgłoszenia

Wypełnione karty zgłoszenia należy przesyłać do 27 grudnia 2019 r. na adres: 

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego

Dział Dziedzictwa Kulturowego

ul. Ściegiennego 2

25–033 Kielce

 

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu z organizatorem – Działem Dziedzictwa Kulturowego WDK, nr tel.: 41 36 55 134 / 136.

 

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń!

 

alt

 

 Podobny obraz Ciekoty ...

wieś położona w świętokrzyskim, w powiecie kieleckim, w gminie Masłów, w Dolinie Witkowskiej Gór Świętokrzyskich. Znajduje się u stóp Pasma Masłowskiego, na północ od szczytu Radostowej (451 m n.p.m.) w paśmie Łysogór. Przez Ciekoty płynie rzeka Lubrzanka. Dojazd z Kielc - linie MPK nr 10 i 38.

W miejscowości tej mieszkał w latach 1871–1883 Stefan Żeromski, herbu Jelita. Jego rodzice, Wincenty Żeromski, h. Jelita i Józefa z Katerlów, h. Poraj wydzierżawili Ciekoty w 1869 r. Budynek dworu nie zachował się do czasów współczesnych (spłonął w 1901 r.). W jego miejscu w 2010 r. powstał ośrodek oświatowo-kulturalno-muzealny ,,Szklany Dom" - Centrum Edukacji i Kultury,  na który  składa się centrum i rekonstrukcja dworku szlacheckiego. 

 

Źródło: WDK Kielce, pinterest grafika, domeny publiczne
Redakcja: Lidia Jurek