Od 5 października do 15 listopada 2009 roku na pierwszym piętrze w budynku naszej szkoły można oglądać wystawę okolicznościową pt. „Pieniądz na ziemiach polskich na przestrzeni dziejów. Od czasów nowożytnych do końca XX wieku”.

Wystawa podzielona została na pięć części:

1.Rzeczpospolita szlachecka.

2.Ziemie polskie pod zaborami (1795-1918).

3.II Rzeczpospolita.

4.Okres II wojny światowej (1939-1945).

5.Polska po II wojnie światowej (1945-1989).

Wśród ciekawszych eksponatów można zobaczyć oryginalną monetę z czasów Zygmunta III Wazy,  grosz Stanisława Augusta Poniatowskiego z 1764 roku, grosz z Księstwa Warszawskiego, Wielkiego Księstwa Poznańskiego i Królestwa Polskiego z 1830 r. Na wystawie zaprezentowane zostały także ciekawe banknoty oraz reprodukcje banknotów.

Zapraszamy do oglądania wystawy.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/rafalp/wystawy/pazd09

Wystawę przygotowali nauczyciele historii: A. Szczukocki, R. Pacanowski, M. Drążyk, C. Świetlicki przy współpracy uczniów ZSP Nr 2.