rekol

W dniach 20-22.10.2016r. wyruszyli do Skorzeszyc uczniowie ,,Czarnieckiego" wraz  panią Edytą Ziobroń.

- ,,Nie było nas zbyt wiele - całe 8 ,,sztuk" + ja. Przyznam, że na początku wyjazdu byłam nieco załamana taką ilością chętnych, ale teraz, po raz kolejny wiem, że nie liczy się ilość, ale jakość!

- Rekolekcje odbywały się w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach. Prowadził je ks. Karol Zegan, dyrektor Wydziału Katechetycznego w Kielcach. Wspomagało go wielu ciekawych i wartościowych ludzi, m.in. pani Ewelina Włodarska - psycholog, ks. Jarosław Majka - egzorcysta (kiedyś pracował w naszej szkole), ks. Leszek Starczewski - duszpasterz młodzieży (nasz rodak - włoszczowianin). Uczestnicy mieli też możliwość spotkania się z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

- Czy warto było jechać? Wiem, że tak. Oczywiście za rok też jedziemy i mocno wierzę, że w większym składzie! "

A oto wypowiedzi, świadectwa osobiste uczestników.
Uczestnik Pierwszy: Zacznę od tego, że z początku byłem bardzo negatywnie nastawiony na wyjazd na rekolekcje. Jak bardzo się myliłem! Rekolekcje w Skorzeszycach okazały się fantastycznym przeżyciem, którego długo nie zapomnę. Tam nie było tylko: modlitwa i zaduma, jak przypuszczałem, ale też masa radości i nowych fantastycznych znajomości. Gdybym mógł, to z chęcią bym został dłużej.
Najbardziej zapadła mi w pamięć modlitwa w formie piosenki przed posiłkiem. Ona cały czas chodzi mi po głowie.

Uczestniczka Druga: Cały wyjazd uważam za bardzo udany. Gdybym miała ponownie wybrać:  jechać na rekolekcje czy nie - absolutnie powiedziałabym TAK, JADĘ !   Atmosfera, która tam panuje jest niesamowita, przez cały wyjazd uśmiech nie schodził z twarzy, możliwość poznania nowych osób, życzliwych wobec nas . Wspólne modlitwy i śpiewy oraz ogromne duchowe wsparcie. Najbardziej brakowało mi wyciszenia i odpowiedzi na niektóre pytania, które mnie dręczyły. Jeśli ktoś uważa, że to wszystko było beznadziejne, bardzo się myli. Bóg daje nam po prostu darmową miłość! Warto po nią sięgnąć.

Uczestnik Trzeci: Udział w rekolekcjach pomógł mi odnaleźć upragniony spokój ducha, wzmocnić wiarę w Jezusa Chrystusa i dostrzec, jak wiele Pan może uczynić w moim życiu, jeśli tylko ja się na to zgodzę. Czas tam spędzony nauczył mnie czerpać radość i potrzebną siłę z wiary, ze szczerej modlitwy.

Uczestnik Czwarty: Nie ma takich słów, które opiszą rekolekcje dla maturzystów w Skorzeszycach! Te rekolekcje były dla mnie wyjątkowym czasem w moim życiu, w którym mogłem poprawić swoją osobistą relację z Bogiem poprzez codzienną Eucharystię, Adorację oraz Sakrament Pokuty i Pojednania. Codzienne konferencje pozwoliły pogłębić moją miłość do Boga i otworzyć się na jego łaski. Jestem pewien, że nigdy nie zapomnę tych wspaniałych rekolekcji!! Przyszłym maturzystom serdecznie polecam udział w rekolekcjach.

Uczestnik Piąty: Dla mnie te rekolekcje były czymś ważnym. Pojechałem się tam wyciszyć, wewnętrznie uspokoić i posłuchać na temat Boga, dowiedzieć się, jak wytrwać w wierze. Było dużo naprawdę ciekawych spotkań z wykładowcami księżmi, Panią psycholog, egzorcystą. Wszystko to spowodowało, że przystąpiłem do sakramentu pokuty i pojednania. Człowiek mógł się wyciszyć - co było mi potrzebne. Było warto!

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/26102016rekolekcjegal

Źródło: fotografie i tekst   pani Edyta Ziobroń                                                                                         Opracowanie:  Monika Kaczmarska