01

Taka rekomendacja pada ze strony organizatorki  powyższego, nauczyciela anglisty w „Czarnieckim” pani Doroty Adamczyk. 31.05.2016 r.  zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kina MUZA na dokument „Dom niemej kobiety” oraz  wyjątkowe  spotkanie…

  

 

 

 

02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://kulturownia.pl/wydarzenie/index/id/3594

 

31.05.2016 r. (godz. 13.00) uczniowie naszej szkoły będą mogli  pójść do kina MUZA w DK na projekcję filmu dokumentalnego pt. „Dom niemej kobiety”, a przy okazji wziąć aktywny udział w spotkaniu z jego reżyserką Tamar Kay…

Charakteru wyjątkowości spotkania przyda  fakt, iż pochodzącą z Izraela młodziutka reżyserka filmowa  odwiedzi nasze miasto w związku z udziałem w 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym, a  przede wszystkim to, że Tamar Kay będzie miała sposobność, by  zobaczyć Włoszczowę i  przybliżyć się do rodzinnego miasta dziadka...

 

-  My z tej okazji szykujemy dla Tamar i jej towarzyszy podróży małą niespodziankę, ale o tym później – zapowiada organizatorka.

- Spotkanie prowadzone będzie oczywiście w angielskim, dzięki czemu nasi uczniowie będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi. Życzymy zatem powodzenia klasom językowym i  dziennikarskiej Liceum. Dacie radę, wierzymy w Was mocno! Mówiąc żartobliwie, w razie czego będziecie… pokazywać rękami, bo przecież migających uczniów też  w ZSP nr 2  nie brakuje. A w ostateczności pomocą służyć będzie sprawca całego tego „zamieszania” :)  
– z humorem wyjaśnia pani Dorota Adamczyk

Krakowski Festiwal Filmowy, w którym dokument Tamar walczy o nagrodę filmu krótkometrażowego, jest jednym z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. W ciągu 8 festiwalowych dni widzowie w 4 konkursach i 12 sekcjach pozakonkursowych obejrzą około 250 filmów z Polski i z całego świata, w większości pokazywanych w naszym kraju po raz pierwszy. Dlatego tym bardziej jesteśmy podekscytowani i zadowoleni na okoliczność spotkania!

 

 

Dokument  „Dom niemej kobiety” to historia rodziny żyjącej po obu stronach konfliktu palestyńsko-izraelskiego z perspektywy ośmioletniego chłopca. Opuszczony przez swoich palestyńskich właścicieli budynek w Hebronie nosi nazwę niemego domu. Tak mówią o nim stacjonujący w mieście izraelscy żołnierze oraz przewodnicy, którzy go mijają, oprowadzając wycieczki. Pozostała w nim jedynie niesłysząca Sahar, kobieta,  która mieszka tam ze swoim 8-letnim synem Yousefem…

 

Niespodzianką będzie...

przygotowana przez naszych uczniów specjalna prezentacja traktująca o  historii Włoszczowy. Zaangażowali się w nią: Adamus Jakub, Drążyk Piotr, Szczepanik Wojciech, Tomczyk Damian, kl. I bio/mat LO i Bujak Bartłomiej, kl. II mat/tj LO.

 

 

The Mute's House- Trailer…

https://www.youtube.com/watch?v=g8NQm7w3KY0&index=1&list=UUhxl-yMuLlWCy7y53ZPpaBg

 

 

Zapraszamy na projekcję i spotkanie!

Na marginesie…

W 2015 r. w Gazie pojawiły się 3 nowe murale – polityczne dzieła Banksy’ego.                                                                                                         Czy sposób,  w jaki Banksy zabiera głos ma w dzisiejszych czasach  sens?...

 

 

03

 

 04

 

 

 


Zobacz koniecznie jeśli jeszcze nie widziałaś/eś…

 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nowe-murale-banksy-ego-w-gazie/j57h3y

 

http://swiat.newsweek.pl/banksy-murale-murale-banksy-ego-w-strefie-gazy,artykuly,357946,1.htm

 

  - W sieci możemy oglądać też film artysty. „Odkryj w tym roku nową destynację”, „Witajcie w Gazie”.  Utrzymany jest w konwencji reklamy biura podróży. Obrazom ze Strefy Gazy towarzyszą napisy - kontrast jaki pomiędzy sobą wytwarzają jest bardzo silny, staje się bardzo sugestywnym wyrazem opinii autora...

 

 

 

 

Źródło: materiał pani Dorota Adamczyk
Opracowanie: Lidia Jurek i  Joanna Ziental