Nowy-4Podczas gminnych eliminacji Turnieju Wiedzy Pożarniczej w kategorii szkoły ponadgimnazjalne uczniowie „Czarnieckiego” zajęli I, II i III miejsce…

Nowy-1

16.03.2016r. trzydziestu ośmiu młodych ludzi z sześciu szkół podstawowych, czterech gimnazjów i trzech szkół ponadgimnazjalnych stawiło się na eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom".

Organizatorem turnieju był Zarząd Związku Miejsko-Gminnego OSP we Włoszczowie oraz Gmina Włoszczowa. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwali strażacy Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie i insp. Marek Prokop, przedstawiciel Gminy Wloszczowa. Po raz pierwszy eliminacje odbyły się w ZPO nr 1 we Włoszczowie.

Uczniowie pisali test wiedzy, a kto odpowiedział najlepiej, walczył dalej w sprawdzianie ustnym.

Nagrodzonym uczennicom i uczniom dziękowali za udział i gratulowali: mł. bryg. Krzysztof Ciosek, zastępca komendanta PSP we Włoszczowie, a także członek komisji Turnieju, radny RM, strażak w stanie spoczynku asp. sztab. Dariusz Gieroń oraz Dyrektor ZPO nr 1 we Włoszczowie pani Iwona Gieroń.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach szkół: podstawowe, gimnazja, ponadgimnazjalne otrzymali nagrody Burmistrza Gminy Włoszczowa Grzegorza Dziubka: tablety, głośniki do telefonów komórkowych i radiobudziki.

II etap turnieju, tj. eliminacje powiatowe – 01.04.2016 r.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych  klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce: Kamila Cichoń, ZSP nr 2, kl. I Technikum Ekonomiczne;

II miejsce: Dagmara Jaskólska,  ZSP nr 2, kl. III biomedyczna LO;

III miejsce: Krystian Galant,   ZSP nr 2, kl. II sportowo-militarna LO.

Nasi reprezentanci byli wspierani merytorycznie przez nauczyciela wychowania fizycznego, pana Sławomira Kaczmarskiego.

Organizatorzy konkursu stwierdzają, że „w klasyfikacji szkolnej najlepszą wiedzą wykazali się uczniowie ZSP nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie oraz SP nr 1 we Włoszczowie i SP z Konieczna.”

GRATULUJEMY NASZEJ   REPREZENTACJI!

Nowy-2

Zwycięzcy Gminnych eliminacji 39. OTWP; od lewej: Kamila Cichoń, Krystian Galant, Dagmara Jaskólska

Nowy-3