krSukcesy recytatorskie uczennic „Czarnieckiego” na V Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Magia żywego słowa” w Seceminie!

To kolejne już polonistyczne popisy reprezentantów szkoły w ostatnich tygodniach

19.03. 2015 r. uczennice naszej szkoły: Katarzyna Dąbrowska, kl. I bio LO, Klaudia Kobyłka, kl. I mat/tj LO oraz Karolina Rączkowska, kl. II ap/mat LO wystąpiły w konkursie recytatorskim poświęconym twórczości polskich noblistów.

„Uczestniczki – laureatki szkolnego etapu konkursu - przygotowały kilkuminutowe występy recytatorskie wybranych wierszy oraz fragmentów prozy wybitnych polskich twórców.

Po niezwykle ambitnej rywalizacji mamy szczególne powody do satysfakcji, gdyż wszystkie uczennice z naszej szkoły nie tylko sprostały kryteriom konkursowym, ale również zostały docenione przez Jury:

- Katarzyna Dąbrowska zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych;

- Klaudia Kobyłka zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych;

- Karolina Rączkowska została doceniona wyróżnieniem komisji konkursowej…”

- informuje Pani Wicedyrektor E. Niźnik, nauczyciel polonista, podkreślając przy tym wkład pracy i osobiste zaangażowanie naszych dziewcząt.

kr2

Serdecznie gratulujemy laureatkom nie tylko prestiżowych miejsc w konkursie, ale przede wszystkim talentu w jakże trudnej dziedzinie recytacji!

Źródło: Tekst pani Elżbieta Niźnik

Przygotowanie: pani Lidia Jurek i pani Monika Kaczmarska