zdrowy stylzycia 01Bez obaw… Nic groźnego. To tylko FIT-ludzie z „Czarnieckiego” organizują się wokół ZDROWEGO STYLU  ŻYCIA!

Nasi Uczniowiepo raz pierwszy przystąpili  do IV edycji projektu promującego ideę zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej.

To  „FITOMANIACY”, 10-osobowy zespół  złożony z uczniów  klasy I bio LO!

Organizatorem projektu jest  Fundacja Banku Ochrony Środowiska, jej partnerem  Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego – Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji.

Konkursowi patronują: Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki.

Projekt Fundacji BOŚ  „Czas na Zdrowie” łączy rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej właściwego stylu życia z dawką zdrowej zabawy.

Konkurs ma formę międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.

Jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także nauczycieli i rodziców.

W pierwszym etapie zespoły uczniów, działające pod opieką nauczyciela, zdobywają, a następnie promują wśród społeczności szkolnej wiedzę z zakresu dokonywania wyborów służących zdrowiu.

Drugi etap stanowi organizacja ogólnoszkolnego  Festynu Zdrowia, który będzie obfitował w atrakcje:

- wspólne zabawy ruchowe dla młodzieży i dorosłych,

- zdrowy poczęstunek,

- oraz udział zaproszonych przez młodzież gości.

Główny punkt programu to pokaz serii filmów edukacyjnych pt. „Śmietnik w mojej głowie”.
Filmy, powstałe w konsultacji ze specjalistami z ośrodków naukowych i uczelni wyższych, w lekki, zabawny sposób mówią o stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie oraz sposobach ich przełamywania. Pozwalają na zrozumienie problematyki przez widzów należących do różnych grup wiekowych.

Organizatorom najciekawszych i najlepiej przeprowadzonych Festynów Zdrowia Jury konkursu przyzna atrakcyjne nagrody!

Szkolny koordynator akcji, p. B. Wójcik wraz z  „Fitomaniakami” , we współpracy z innymi nauczycielami szkoły planują  „mocne wejście”  z Festynem na początku czerwca br.

Już dziś serdecznie zapraszamy!

Bądź stylowy!  –  Bądź zdrowy!

zdrowy stylzycia 02