IMG 0682       „Szóstego grudnia, jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

I każde dziecko prezent dostanie".

biskup

05.12.2014 r., w piątek, święty Mikołaj wraz ze swoimi Śnieżynkami wyruszył z „Czarnieckiego” w odwiedziny do maluchów, małych obywateli naszego miasta.

Dokąd to się wyprawili obładowani prezentami?

Dotarli do jednego z włoszczowskich przedszkoli, gdzie czekała na nich, z wypiekami na twarzach i z ożywieniem w oczach, gromadka dzieciaków.

Najpierw do akcji wkroczyły Śnieżynki, między nami mówiąc, sympatyczne i wesołe uczennice należące do Szkolnego Koła Wolontariatu, które bardzo szybko nawiązały bezpośredni kontakt z przedszkolakami.

Dziewczęta opowiedziały historię biskupa Mikołaja, po czym zaprosiły dzieci do wspólnej, radosnej zabawy.

Gdy na sali pojawił się święty Mikołaj, w czerwonej, ozdobnej szacie i biskupiej czapie (infuła, mitra), z pokaźną brodą, z pastorałem w ręku, dzieciarnia radośnie przywitała Go piosenką i wierszykami!

Później nastąpił najbardziej oczekiwany moment! Rozdanie prezentów przyniesionych przez świętego Mikołaja.

Nad przygotowaniem „Mikołaja” dla przedszkolaków pracowali z naszymi uczniami nauczyciele religii, p. E. Ziobroń i ks. S. Nocoń.

Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć…

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/w_przedszkolu