matematyka324.11. 2014 r. w ramach zajęć pozalekcyjnych z matematyki odbył się  Maraton Maturalny, poprzedzający Próbny Egzamin Maturalny z Wydawnictwa Operon.

W tegorocznej edycji maratonu  uczestniczyli uczniowie klas III bio LO, III sm LO oraz IV TOR/TŻ.

Zajęcia prowadziła p.  Renata Konwiak.

Ważne!  Rozwiązywane zadania obejmowały treści nauczania spójne dla nowej i starej podstawy programowej.

Dla przyszłych  maturzystów zostały przygotowane zadania z funkcji kwadratowej, trygonometrii, planimetrii, geometrii analitycznej, ciągów liczbowych, statystyki i rachunku prawdopodobieństwa.

Nasi Maratończycy po skończonych zajęciach z ożywieniem dyskutowali, omawiali stopień trudności zadań,  wymieniali się spostrzeżeniami na temat sposobu rozwiązywania.

Wszyscy uczniowie mają cichą  nadzieję, co zrozumiałe, że podobne zadania znajdą się w arkuszu maturalnym na majowym egzaminie z matematyki w 2015 r., co pozwoliłoby bardzo dobrze poradzić sobie z „królową nauk”!

Każdy może dać radę. Uwierz w siebie!