W dniu 6 listopada 2013r. 27 osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami odwiedziła Areszt Śledczy w Kielcach. W wycieczce uczestniczyła młodzież z klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu administracyjno- prawnym oraz kilu uczniów z II klasy Technikum Organizacji Reklamy.

Dzięki uprzejmości pracowników zakładu karnego podczas kilkugodzinnej wizyty nasi uczniowie mogli przekonać się, na własne oczy jak działa system więziennictwa w Polsce. W ramach spotkania obecna młodzież zwiedziła teren jednostki, oddział terapeutyczny a także została zaproszona przez osadzonych do celi mieszkalnej. Uczestników wycieczki zapoznano ze specyfiką pracy służby więziennej, zasadami i warunkami odbywania kary pozbawienia wolności, prowadzonymi odziaływaniami resocjalizacyjnymi, oraz codziennym życiem skazanych.

W drugiej części spotkania mającej także charakter profilaktyczny terapeuta oddziałowy przedstawił zgormadzonym ciekawą prezentację związaną z problematyką uzależnień od narkotyków. Ww. pokaz miał na celu dostarczenie rzetelnej i obiektywnej wiedzy o zagrożeniach i skutkach wynikających z zażywania narkotyków oraz, o mechanizmach uzależnienia od środków psychoaktywnych. Jednak najwięcej wrażeń dostarczyło uczniom spotkanie z osadzonym, który od kilkunastu lat zmaga się z uzależnieniem od substancji narkotycznych. Jego poruszające wyznanie było swoistego rodzaju przestrogą dla młodzieży oraz ostrzeżeniem przed konsekwencjami uzależnienia od narkotyków. Taka lekcja w „praktyce” była źródłem niezapomnianych wrażeń dla wszystkich uczestników.

Pragniemy podziękować terapeucie, wychowawcom oraz wszystkim pracownikom służby więziennej za bardzo uprzejme przyjęcie, poświęcony czas i ciekawą lekcję.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/areszt