hiv-zero05.12.2014 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap powiatowego konkursu wiedzy o HIV/AIDS, pod hasłem Światowej Kampanii AIDS - GETTING TO ZERO, czyli Dążymy do zera: zero nowych zakażeń HIV, zero dyskryminacji, zero zgonów związanych z AIDS.

Konkurs ten jest organizowany co roku, w związku z obchodzonym 1 grudnia ŚWIATOWYM DNIEM AIDS.

Cieszył się dużym powodzeniem wśród młodzieży!

Forma testu składającego się z 24 pytań sprawdzających wiedzę nt. HIV i AIDS nie odstraszyła uczniów. Zgłosiło się 39 osób, z czego 36 wzięło udział w konkursie.

Nasi uczniowie dzielnie walczyli o podium, najlepsze okazały się uczennice z klas biologicznych LO!

Największą ilość  punktów zdobyły:

1. Agnieszka Wodzisławska, ucz. kl. III bio LO i zaraz za nią, ex aequo:

2. Marlena Magdziarz, ucz. kl. III bio LO

Adriana Miśtal, ucz. kl. I bio LO.

Dziewczyny przechodzą dalej, do etapu powiatowego konkursu, organizatorem  którego  w  tym  roku  jest  Zespół  Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. S. Staszica we Włoszczowie.

Organizacji szkolnego etapu podjęli się: pedagog szkolny, p. A. Klos oraz nauczyciele z Zespołu ds. Profilaktyki, p. M. Kaczmarska i p. M. Rak. Członkiem komisji konkursowej była także p. A. Koza - pielęgniarka szkolna.

Bazę naukową dla uczniów stanowiły aktualne i ciekawe materiały w dyspozycji pani pedagog oraz zbiory biblioteczne z tego zakresu wiedzy.

Życzymy powodzenia 10 grudnia!!!

konk hiv1

konk hiv2