alt

Po raz ósmy w ramach akcji Narodowe Czytanie w całej Polsce będziemy czytać wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury...

Znalezione obrazy dla zapytania narodowe czytanie

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.

W ramach 8. edycji akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania zbiór zatytułowany Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

Prezydent RP Pan Andrzej Duda w specjalnym liście napisał:

- ,,Spotkajmy się wszyscy w sobotę 7 września 2019 roku, by razem odkryć piękno i aktualność Nowel polskich. Jestem przekonany, że ich bogactwo pozwoli każdemu włączyć się i współtworzyć naszą akcję, która popularyzując czytelnictwo, niezmiennie udowadnia, że piękno polskiej literatury ma moc, aby nas jednoczyć i zespalać wokół wspólnych celów i wspólnych wartości".

Uczestnictwo w Narodowym Czytaniu zgłaszają m.in. szkoły, biblioteki i wszystkie inne instytucje, które chcą zrealizować akcję z uczniami, z czytelnikami, w swoich miejscowościach.

Znalezione obrazy dla zapytania narodowe czytanie

Formularz zgłoszenia i dodatkowe informacje na stronie:

alt

Źródło: Powiat Włoszczowski