DSC 7389 28 czerwca 2013r szczęśliwie zakończyliśmy kolejny rok edukacji w naszej szkole. Uroczystość, poprzedzona Mszą Świętą w kościele NMP, odbyła się na placu przy ZSP Nr 2. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu przez społeczność uczniowską hymnu głos zabrał pan dyrektor Marek Ledwoch, który powitał przybyłych gości, grono pedagogiczne, pracowników szkoły oraz uczniów.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wicestarosta Powiatu Włoszczowskiego – pan Dariusz Czechowski, Sekretarz Powiatu Włoszczowskiego – pan Roman Wojtalczyk, Prezes OSP Włoszczowa – pan Zbigniew Kozieł. Dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście skierowali do uczniów słowa uznania za całoroczną pracę, życzyli młodzieży bezpiecznego oraz udanego letniego wypoczynku.

Pan dyrektor Marek Ledwoch w swoim wystąpieniu nie krył satysfakcji z wielu osiągnięć uczniów naszej szkoły, którzy wyróżnili się w minionym roku szkolnym w różnych dziedzinach.

O tym jak wielu mamy zdolnych i pracowitych uczniów świadczyły liczne nagrody, których wręczenie zajęło znaczną część uroczystości. Młodzież nagradzana była m.in. za bardzo dobre wyniki w nauce – w trakcie uroczystości pięćdziesięciu ośmiu uczniów otrzymało świadectwa promocyjne z biało-czerwonym paskiem. Nagrodzono również uczniów za stuprocentową frekwencję, zajęcie czołowych miejsc w licznych konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych.

W części oficjalnej przedstawiciel samorządu szkolnegopodziękował dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu za trud pracy dydaktyczno – wychowawczej, swoim kolegom i koleżankom pogratulował licznych osiągnięć i życzył wszystkim udanego wypoczynku wakacyjnego.

Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego LaLulis, dzięki któremu mogliśmy poczuć prawdziwie wakacyjny klimat.

Po części oficjalnej piątkowej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas na ostatnie wspólne spotkanie przed wakacyjnym wypoczynkiem.

28 czerwca był dniem długo wyczekiwanym nie tylko przez uczniów naszej szkoły, ale także przez jej absolwentów, którzy właśnie wtedy otrzymali upragnione świadectwa maturalne. Dla znakomitej większości wyniki były bardzo satysfakcjonujące. Tym nielicznym, którym szczęście nie dopisało w maju, będziemy kibicować w sierpniowej sesji poprawkowej. Wszystkim, którzy zdali pomyślnie egzamin maturalny, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

A zatem kolejny rok szkolny za nami. Chwilami było ciężko, ale bywało również zabawnie, dlatego chyba każdy pozytywnie wspomina minione miesiące.

Życzymy wszystkim radosnych, beztroskich i bezpiecznych wakacji. I do zobaczenia we wrześniu!!!:)

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/zakonczenie