13 października 2011r., w przeddzień Święta Edukacji Narodowej na hali PCKR odbyła się uroczysta akademia zorganizowana przez społeczność naszej szkoły. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili znakomici goście: wiceburmistrz Gminy Włoszczowa –  pan Stanisław Nowak oraz sekretarz Starostwa Powiatowego we Włoszczowie – pan Roman Wojtalczyk.

Część oficjalna akademii rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie dyrektor szkoły – pan Marek Ledwoch oraz zaproszeni goście złożyli społeczności szkolnej wyrazy uznania za dotychczasową pracę. W swoich przemówieniach życzyli uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji sukcesów i satysfakcji z wykonywanych obowiązków. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do uczniów klas pierwszych, którzy  złożyli uroczyste ślubowanie w obecności sztandaru szkoły. Pan dyrektor ZSP Nr2 im Hetmana Stefana Czarnieckiego przypomniał, że zarówno sylwetka patrona jak i chlubne tradycje szkoły zobowiązują wszystkich uczniów do rzetelnej pracy oraz patriotycznej, wrażliwej postawy obywatelskiej, Ostatnim punktem oficjalnej części akademii było pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Im. Hetmana Stefana Czarnieckiego.

Drugą, mniej oficjalną część akademii uświetnił swoimi występami szkolny zespół muzyczny, który pod opieką pani magister Doroty Zasady przygotował kilka ciekawych utworów. Uczniowie klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego o nachyleniu administracyjno-prawnym pod opieką pani mgr Katarzyny Knap-Raczyńskiej przygotowali program rozrywkowy, dzięki któremu wszyscy nabrali dystansu do codziennych szkolnych problemów. Miłym akcentem uroczystości były również życzliwe  słowa oraz słodkie upominki od Samorządu Uczniowskiego dla nowozaprzysiężonych uczniów ZSP Nr2.

Pamiątkowe zdjęcia oraz dyplomy z rotą ślubowania będą zapewne miłą pamiątką pierwszego w szkole ponagimnazjalnej Dnia Edukacji Narodowej dla uczniów klas pierwszych.

Ze względu na komfort uczniów oglądających akademię program odbył się w dwóch turach. Bohaterami pierwszej byli pierwszoklasiści. W drugiej turze akademii oglądanej przez uczniów klas II licealnych i technikalnych dyrektorzy ZSP Nr2 szkoły - pan Marek Ledwoch oraz pan Piotr Suliga dziękując nauczycielom za ich codzienne zaangażowanie w pracę dydaktyczno-wychowawczą, uhonorowali kilkanaście osób z grona pedagogicznego Nagrodą Dyrektora Szkoły. Dyrekcja pogratulowała nauczycielom, którzy w roku szkolnym 2011/2012 otrzymali Nagrody Starosty Włoszczowskiego.

Na koniec przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich uczniów ZSP Nr2 przekazali dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom administracji słowa podziękowań oraz serdecznych życzeń.

Uroczystość również  uświetniły kabaretowe oraz muzyczne występy uczniów.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/14102011