1gisday19.11.2014 r. nasi uczniowie klas Technikum Geodezyjnego pod opieką p. E. Walczak-Miszczak, p. M. Maziarskiej i p. A. Klos mieli okazję uczestniczyć w konferencji GIS Day na   Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym UJK w Kielcach. Głównym organizatorem spotkania był Instytut Geografii tej uczelni.

GIS Day jest to coroczna, międzynarodowa impreza użytkowników i pasjonatów Systemów Informacji Geograficznej -  (GIS).

Dzień ten obchodzony jest na całym świecie od 1987 roku. Odbywa się zawsze w środę, podczas Tygodnia Świadomości Geograficznej  pod patronatem firmy ESRI (Environmental Systems Research Institute), National Geographics Society i Association of American Geographers).

Obchody GIS Day służą uświadomieniu istoty systemów informacji geograficznej, wykorzystywanych w działaniach administracyjno-społecznych i gospodarczych. W tym dniu na całej kuli ziemskiej specjaliści, studenci oraz profesorowie zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do poznawania GIS-u, pokazują jak można samemu stworzyć swój system i czerpać ogromne korzyści z tej dziedziny nauki.

W roku 2014 hasłem przewodnim konferencji, na którą zawitali uczniowie z „Czarnieckiego”,  było „GIS w praktyce”.

Przygotowujemy młodzież  do życia i radzenia sobie w cyfrowym świecie opartym na systemach informacyjnych. Bardzo dobrze się stało, że uczniowie usłyszeli  o  korzyściach płynących  z zastosowań technologii GIS, szczególnie pod kątem ich wykorzystania aplikacyjnego w biznesie, administracji oraz w nauce.

Na zakończenie pobytu chwila aktywnej rekreacji, czyli kręgle, zabawa przyjemna i prosta? Nie tak od razu! Strącić wszystkie 9 kręgli, tzn. zrobić „strike’a”,  prawie siedmiokilogramową kulą wcale nie jest prosto…

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/uj4

GIS 6