IMG 5699

W roku szkolnym 2014/2015 „Czarniecki” przystąpił do projektu „Lekcje z ZUS” przygotowanym przez ZUS oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

„Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Jak ważnym jest praktyczne powiązanie szkolnej edukacji ekonomicznej uczniów z realiami życia społeczno-gospodarczego kraju, zdaniem naszych nauczycieli ekonomistów, zbyt długo młodym ludziom, u nas, tłumaczyć nie trzeba.

Lekcję wprowadzającą poprowadził Rzecznik kieleckiego Oddziału ZUS-u, p. Paweł Szkalej.

Do programu przystąpili uczniowie z klas I i III Technikum Ekonomicznego oraz III Technikum Organizacji Reklamy.

Bezpośrednią opiekę merytoryczną nad realizacją projektu sprawuje nauczyciel przedmiotów ekonomicznych, p. Grażyna Gawron.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/lekcje_zus