Przyjazna wieś logo
Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły,   w dn. 24.10.2014r. uczniowie klas technikalnych Zespołu przystąpili do eliminacji szkolnych OWiUR w sześciu blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, żywienie człowieka i gospodarstwo domowe, ochrona i inżynieria środowiska oraz architektura krajobrazu.

Młodzież nasza bierze udział w eliminacjach Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych prawie od początków jej istnienia.

Niejednokrotnie też nasi uczniowie osiągali sukcesy na etapie centralnym tego ogólnopolskiego konkursu. Cieszymy się, że nadal nie brakuje chętnych do podjęcia trudu przygotowań i rywalizacji na wysokim poziomie.

Do etapu szkolnego przystąpiło w tym roku 56 uczniów z różnych klas technikalnych. Składał się on z dwóch części – testowej i praktycznej.

Nad przygotowaniem młodzieży czuwają nauczyciele przedmiotów zawodowych: p. B.Czyżewska, p. M.Kaczmarska, p. A.Malicka, p. M. Małek, p. T. Pniewska.

Całością przygotowań koordynuje przewodnicząca Komisji Przedmiotów Zawodowych, p. Monika Kaczmarska.

A oto zwycięzcy w poszczególnych blokach:

Produkcja roślinna:

1.Chmielowski Krystian kl. IV TR

2.Pałka Tomasz     kl. IV TR

Produkcja zwierzęca:

1.Śliwka Tomasz kl. IV TR

2.Połcik Mateusz kl. IV TR

Mechanizacja rolnictwa:

1.Lesiak Grzegorz kl. IV TR

2.Świtała Marcin     kl. IV TR

Żywienie człowieka i gospodarstwo domowe:

1.Synowiec Patrycja kl. I TŻ

2.Całka Karolina         kl. IV TŻ

Ochrona i inżynieria środowiska:

1. Zasada Renata       kl. III TG

2. Szymanek Aleksandra kl. I TG

3. Maroń Marlena       kl. I TG

Pasoń Milena          kl. III TG - ex aequo

Architektura krajobrazu:

1.Chruściel Natalia    kl. IV TAK

2.Chudobska Karolina kl. IV TAK

Bonek Rafał            kl. IV TAK     - ex aequo.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach!

owiur

Uczniowie bloku Architektura Krajobrazu podczas rozwiązywania testu