obrazyWojennychZdarzen kwiecien2021

 

 

 

 

19.04. 2021 r.


Historia blisko nas - obrazy wojennych zdarzeń.

Nowe słuchowisko o potyczkach i bitwach  Armii Krajowej

Oddział partyzancki AK Mieczysława Tarchalskiego pseudonim „Marcin” otrzymał informację, że z Dobromierza do Włoszczowy będzie wracał niemiecki żandarm Juliusz Erdman zwany „Krwawym Julkiem”. Piętnastoosobowy oddział urządził zasadzkę w lesie pomiędzy Kluczewskiem, a Brześciem. Jak zakończyła się akcja? Na to pytanie odpowie kolejny odcinek słuchowiska z cyklu ,,Obrazy Wojennych zdarzeń”. Audycja radiowa trwa 10 min 28 s.

Znalezione obrazy dla zapytania: radio stare
Audycja pt. ,,Likwidacja agronomów (Brzeście 22.09.1943 r.)" dostępna jest w formie podcastu, do odsłuchania: https://podcasty.radio.kielce.pl/obrazy-wojennych-zdarzen.

Ziemia świętokrzyska, włoszczowska są przesiąknięte krwią żołnierza polskiego. Zapisały się złotymi zgłoskami w historii Polski. To tutaj były największe sukcesy w walce z Niemcami. Nasza ziemia wydała wspaniałych dowódców.

Cykl słuchowisk PR Kielce opowiada o walkach oddziałów Armii Krajowej z Niemcami na terenie Okręgu Kielce. Opowiada o dużych bitwach, ale także o mniejszych wydarzeniach, które upływający czas przykrył już mgłą zapomnienia. Zachęcamy do wysłuchania audycji. Wystarczy poznać całą ofertę słuchowisk i otwierać podcasty PR Kielce.

 

 

Źródło: Dionizy Krawczyński - Redakcja Internetowa, „Radio Kielce - Słuchasz i wiesz”, Powiat Włoszczowski
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental