2021 konkurs logiczny baner

 

 

 

Rejestracja do 31.03.2021 r.
Etap szkolny on-line  21.04.2021 r.
 

25.03.2021 r.
Wydział Filozofii i Fundacja Rozwoju KUL zapraszają do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Logicznym. Konkurs Logiczny ma charakter unikatowy w skali kraju. Jego celem jest rozwój sprawności logicznych u młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz popularyzacja wiedzy o logice jako nauce o sposobach jasnego i ścisłego formułowania myśli, jak i regułach poprawnego rozumowania i uzasadniania twierdzeń.

Ze względu na panującą epidemię w tegorocznej edycji Konkursu wprowadzono kilka zmian organizacyjnych. 
Znalezione obrazy dla zapytania strzałka niebieska

Pierwszy (szkolny) etap odbędzie się w formie online 21.04.2021 r. (środa) w godz. 09.00-10.00.

Szczegółowe informacje organizacyjne znajdują się na naszej stronie  https://konkurslogiczny.kul.pl/

Finał konkursu odbędzie się w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie 13.05. 2021 r. podczas LXIII Tygodnia Filozoficznego.

,, Pierwszym człowiekiem, któremu udało się sformułować ogólne zasady poprawnego rozumowania, był (…) Arystoteles, zwany potem ojcem logiki. (…)
Właściwy, pełny rozkwit logiki nastąpił w erze nowożytnej."

,,Umysł ludzki przypomina na początku pusty strych, który należy umeblować według własnego uznania. Głupiec pakuje tam każdy napotkany rupieć, tak że wiedza, która może być naprawdę przydatna lub zupełnie zablokowana, lub w najlepszym wypadku, pomieszana z inni rzeczami i z trudem można do niej dotrzeć. Zręczny rzemieślnik niezwykle ostrożnie urządza swój strych. Nie zabiera niczego oprócz narzędzi, które przydadzą mu się w pracy, ale gromadzi ich dużo i starannie układa. Błędem byłoby sądzić, że to niewielkie pomieszczenie ma elastyczne ściany i może się dowolnie rozszerzać. Przychodzi czas, kiedy każda nowa porcja wiedzy sprawia, że zapominamy o czymś, co przyswoiliśmy sobie wcześniej. W żadnym wypadku nie można pozwolić, aby zbędna wiedza eliminowała pożyteczne wiadomości."
                                                                         Arthur Conan Doyle, ,,Studium w szkarłacie"; Sherlock Holmes

 

 

Źródło: info KO w Kielcach
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental