Media Literacy Online Training - rekrutacja trwa! - Wydarzenie - ngo.pl

Media Literacy & Combating Disinformation  -
 to bezpłatne 3-tygodniowe szkolenie online

11.03.2021 r.

American Councils for International Education zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu...
dotyczącym  umiejętności korzystania z mediów, podczas którego uczestnicy nauczą się jak właściwie czytać wiadomości medialne oraz rozpoznawać dezinformacje i chronić się przed fałszywymi informacjami. Dowiedzą się jak efektywnie wykorzystać zdobytą wiedzą i wprowadzać zmiany w swojej społeczności lokalnej.

Projekt jest finansowany ze środków Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce. Celem programu jest popularyzacja konceptu krytycznego korzystania ze środków masowego przekazu oraz rozpoznawania fałszywych informacji medialnych. Podczas 6 sesji szkoleniowych online uczestnicy otrzymają możliwość zdobycia gruntownej wiedzy i kompetencji w dziedzinie media literacy. Szkolenia będą realizowane w języku angielskim oraz będą prowadzone przez doświadczonych trenerów z USA. Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej.

Rekrutacja trwa do 26.03.2021 r.
Więcej szczegółowych informacji:  https://poland.americancouncils.org/media-literacy-pl

,,Deepfakes wpłyną na zaufanie opinii publicznej, dadzą przestępcom złapanym na nagraniach audio i wideo nowe środki ochrony i będą używane
do manipulowania, poniżania i krzywdzenia innych osób."
/ Rachel Tobac z firmy SocialProof

/ Dla pełniejszego oglądu świata,  przy okazji medialnego rozgłosu, bijącego rekordy oglądalności  w Internecie  nagrania w technologii deepfake z gwiazdorem Hollywoodu Tomem Cruisem, który coś tam ciekawie mówi, czymś się zajmuje, robi magiczną sztuczkę i podbija serca internautów  Jednak problem jeden jest. Bo to nawet nie jest on, Tom... A technologia rozwija się w zastraszającym tempie. Jak nie dać się omamić fałszywym obrazom, zwieść sensacyjnym newsom, nowym słowom?

Źródło: KO w KIelcach
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental