Maski teatralne Grafika - sztuki teatralne, dekoracje teatralne stockowe  wektory i ilustracje | Depositphotos

Życzymy wszystkim przyjemnych wrażeń artystycznych
 i ciekawych przemyśleń

13.02.2021 r.

11.02.2021 r. pani Renata Kaczmarska  nauczyciel języka polskiego w imieniu grupy polonistów z naszej szkoły  zapowiedziała w e-dzienniku LIBRUS  uczestnictwo uczniów w muzycznym spektaklu teatralnym - online.

Od najbliższego poniedziałku, tj. 15 lutego br., uczniowie klas pierwszych i drugich liceum oraz technikum będą oglądać online przedstawienie z Teatru Polskiego w Bydoszczy  pt. ,,Balladyna. Wojna wewnętrzna. Jest to muzyczna adaptacja ,,Balladyny", dramatu Julisza Słowackiego.

Harmonogram udziału klas w zdalnych spektaklach (zaakceptowany do realizacji przez Dyrekcję ZS Nr 2 we Włoszczowie) przedstawia się następująco:

15. 02.2021 r., poniedziałek -  grupa pani  Anny Holerzyńskiej-Zenka, kl.  I J LO, II J LO, II PS/TJ LO;

16.02.2021 r., wtorek -  grupa pani Renaty Kaczmarskiej, kl. II BIO LO, kl. I TI;

17.02.2021 r., środa - grupa pani Joanny Krawczyk-Bartos, kl. I HPP LO, kl. II TI/TR (p),  kl. II TE;

19.02.2021 r., piątek - grupa pani Elżbiety Niźnik, kl. I SM LO, kl. I TE, kl.  II BCH LO,  kl. II PPR LO.

WAŻNE!

Spektakl rozpoczyna się o godz. 7:55 i trwa 125 minut ( trzy godziny lekcyjne).
W tym czasie uczniowie nie logują się na Microsoft Teams, tylko za pomocą linku łączą się z Teatrem Polskim. Potwierdzeniem obecności uczennicy/ucznia  będzie napisana przez nią/niego pisemna praca na zadany temat związany z obejrzaną sztuką teatralną. Od czwartej lekcji uczniowie wracają na zaplanowane na ten dzień zajęcia. Frekwencja  na bieżąco będzie monitorowana i podawana wychowawcom wymienionych klas.

Wraz z panią Renatą Kaczmarską koordynującą  w imieniu nauczycieli z  Zespołu Humanistycznego cykl spotkań dla naszej młodzieży w ramach ,,Uczymy przez Teatr" - pozdrawiamy.

Komediowa Tragiczna I Komiczki Masek Ikona Ilustracja Wektor - Ilustracja  złożonej z tragiczna, komediowa: 79568804

,,Balladyna. Wojna wewnętrzna" w reż. Justyny Łagowskiej - muzyczna adaptacja „Balladyny” Juliusza Słowackiego.
Justyna Łagowska podjęła się realizacji, mającego niemal dwieście lat, klasycznego dramatu Juliusza Słowackiego w zupełnie nowej formie, muzycznej konwencji.  Czy tak podany tekst pozwoli młodemu odbiorcy dokonać głębszej  reinterpretacji zdarzeń znad Gopła?

Źródło: info pani Renata Kaczmarska
Redakcja: Lidia Jurek