Znalezione obrazy dla zapytania: wyklęci zolnierze

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu
„Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

Znalezione obrazy dla zapytania: zolnierze wykleci

Ostatnia koncentracja 5 Brygady Wileńskiej AK; Stoczek k./ Poświętnego na Białostocczyźnie; wrzesień 1945 r.; w środku mjr  Kawalerii  Wojska Polskiego i Armii Krajowej Zygmunt Szendzielarz  ps. Łupaszko (obecnie pośmiertnie awansowany do stopnia pułkownika). Za udział w Wojnie Obronnej 1939 r. został odznaczony Krzyżem Virtuti Militari V  klasy. W styczniu 1944 r. Szendzielarz został odznaczony Krzyżem Walecznych przez Komendanta Okręgu, płk. Aleksandra Krzyżanowskiego, ps. „Wilk”. 25 czerwca 1988 r. Prezydent Polski na Uchodźstwie w uznaniu wybitnych czynów w czasie wojny nadał mjr. Szendzielarzowi Krzyż Złoty Orderu Virtuti Militari. / Foto  NAC

10.02.2021 r.

Fundacja im. Kazimierza Wielkiego zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy pisemnej, plastycznej lub multimedialnej o Żołnierzach Wyklętych. Prace uczniów należy przesyłać do 1 marca 2021 r.

Uroczyste zgrupowanie laureatów X edycji Konkursu planowane jest na 28 czerwca 2021 w Lublinie i będzie połączone z odwiedzeniem miejsc pamięci związanych z polskim podziemiem niepodległościowym po zakończeniu II wojny światowej.

Znalezione obrazy dla zapytania: zolnierze wykleciSzczegółowe informacje dostępne są na stronie:

Realistyczny Szkic Otwartej Książki | Premium Wektor  Merytorycznej pomocy szukaj w naszej bibliotece szkolnej...
Publikacja z pocztem ,,Wyklętych" oraz inne z tego zakresu (omówienia,  biografie, m.in. Inki, rotm. W. Pileckiego, płk. Ł. Cieplińskiego, gen. ,,Nila") dostępne są w bibliotece szkolnej ZS Nr 2 we Włoszczowie. Zapraszamy chętnych.

Znalezione obrazy dla zapytania: zolnierze wykleci

Źródło: KO w Kielcach